СБУ порушила кримінальну справу проти ЄЕСУ за розкрадання $ 405 млн

5 липня 2011 в 15:14
Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу за фактом спроби розкрадання $ 405 млн колишніми посадовими особами Кабінету міністрів, промислово-фінансової корпорації "Єдині енергетичні системи України" і компанії United Energy International Limited.

Як повідомляє у вівторок прес-центр СБУ, колишні посадові особи "за попередньою змовою, шляхом зловживання посадовим становищем здійснили спробу розкрадання коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах на загальну суму 5 млн".

Справу порушено за ч.2. ст.15 (спроба здійснення злочину), ч.5 ст. 191 (привласнення і розкрадання майна в особливо великих розмірах організованою групою) Кримінального кодексу.

Як повідомлялося, міністр оборони Росії Анатолій Сердюков у листі звернувся до прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням розглянути питання про погашення заборгованості з боку корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), яку очолювала колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

У фотокопії листа, розміщеній на сайті українського видання "Фокус", зазначається, що в результаті "неналежного виконання угод загальна сума непогашеної заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони
Російської Федерації становить 405,5 млн доларів".

Відповідно до фотокопії, мова йде про зобов'язання за генеральною угодою від 29 травня 1996 року, за контрактом від 25 липня 1996 року, угодами від 11 червня 1997 року і від 30 червня 1997 року про порядок поставок продукції виробничо-технічного призначення для потреб Міністерства оборони РФ. На момент утворення боргу ЄЕСУ очолювала колишній прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко.

М. Азаров заявив, що уряд України не має наміру повертати борги корпорації "Єдині енергетичні системи України" Міністерству оборони Росії.

Ю. Тимошенко заперечує наявність такого боргу перед Міноборони РФ: "З 1996 року я не працюю в цій компанії".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...