Сарана загрожує Центральній Азії та Кавказу

21 травня 2011 в 11:00
Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) стурбована нашестям сарани на країни Центральної Азії та Кавказу, повідомляє цент новин ООН.

ФАО заявила, що, якщо не вжити належних заходів, хмари комах можуть налетіли на сільськогосподарські угіддя країн регіону, а також півночі Афганістану і півдня Росії. На сьогоднішній день у регіоні відкладають яйця три різновиди сарани: італійська, марокканська та перелітна.

У зоні ризику, що пов'язаний з сараною, виявилися Афганістан, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

ФАО оголосила, що допоможе цим десяти країнам врятувати 25 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь від сарани. Під егідою організації буде запущена п'ятирічна програма з розвитку національних потужностей та регіонального співробітництва.

Програма спрямована на запобігання та швидке реагування на сарану, а також на пошук нових технологій з контролю за комахами, що  передбачає використання пестицидів, які завдають менше шкоди навколишньому середовищу.

Основний внесок у розмірі 1,6 млн. дол США в цю програму внесло Агентство міжнародного розвитку США. В даний час ведуться переговори з іншими донорами, включаючи Російську Федерацію, Францію та Туреччину, які висловили готовність підтримати проект.

«Коли одна країна стикається з нашестям сарани, висока ймовірність виникнення подібної ситуації, принаймні, в одній із сусідніх країн», - сказала фахівець ФАО в боротьбі з сараною Енні Монар.

Ці мігруючі комахи-паразити можуть подолати відстані до 100 км на день, вони надзвичайно легко пристосовуються до мінливих погодних умов.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...