Топ Новини

Розробленою Януковичем для нового прем'єра «програмою розвитку країни» виявився Нацплан дій на 2013 рік

8 грудня 2012 в 11:21
В основу оновленої ідеології реформ закладено принцип політики «національного егоїзму»: підтримка національного виробника, заходи з розвитку внутрішнього ринку та імпортозаміщення (серед іншого за допомогою ревізії знижених під егідою СОТ імпортних мит).
yanukovich_fedorovich_25-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Говорячи про нову програму розвитку країни, яку буде втілювати в життя новий прем'єр, президент Віктор Янукович, за даними ZN.UA, має на увазі Національний план дій (на 2013 рік) щодо впровадження розробленої під його егідою Програми економічних реформ на 2010-2014 роки .

Аналогічний документ приймався і на поточний рік. Нагадаємо, тоді у версії плану-2012 було згорнуто або відкладено на майбутнє найважливіші, системні реформи, спрямовані на впровадження та підтримку конкуренції та посилення прав власності.

- Янукович з Азаровим розробили програму дій для майбутнього прем'єра

Розробка плану-2013, за відомостями ZN.UA, вже дійсно підходить до фінішу. У цьому процесі беруть участь не тільки команда і консультанти першого замглави Адміністрації президента Ірини Акімової, але і більшість причетних урядових структур, які внесли туди свої пропозиції (як зізнався в Ашгабаті президент, у розробці програми «певну участь» брав прем'єр Микола Азаров).

Але все-таки центром, в якому всі пропозиції збираються і узагальнюються, є Банкова, яка, мабуть, готується знову повернутися на трибуну головних реформаторів, що дбають за добробут країни та її економіки.

Згідно з наявною інформацією, в основу оновленої ідеології реформ закладено принцип політики «національного егоїзму»: підтримка національного виробника, заходи з розвитку внутрішнього ринку та імпортозаміщення (в тому числі за допомогою ревізії знижених під егідою СОТ імпортних мит).

Залежність від імпорту (особливо критичного) повинна бути зменшена не тільки завдяки заходам з підвищення енергоефективності та збільшення внутрішнього видобутку енергоносіїв, але і в результаті зниження майже в два рази ціни на російський газ.

Програма передбачає і активізацію кредитування, для цього передбачається виділення Нацбанком цільового рефінансування на суму 72 млрд грн. Основні реципієнти - держбанки, які будуть отримувати середньо-і довгостроковий ресурс під пільгове кредитування проектів, що стимулюють виробництво всередині країни. Основні напрямки - інфраструктура (дороги, мости, розв'язки), енергетичний, аграрний та житлово-комунальний сектори, оновлена ​​держпрограма будівництва доступного житла.

Передбачається, що ресурси рефінансування будуть мати чітке цільове призначення (таким чином, це будуть «пов'язані» гроші, що створюють мінімальний інфляційний і курсовий тиск) і будуть видаватися «тільки під гарантії або дуже серйозну заставу».

Детальніше читайте в матеріалі Юрія Сколотяного "Бюджетное подобнострастие" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

У Партії регіонів офіційно підтвердили кандидатуру Арбузова на посаду прем'єра

У БЮТ вважають, що Азарова може змінити хтось із «сім'ї» Януковича

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...