Росспоживнагляд засумнівався у незалежній експертизі українських сирів

16 березня 2012 в 05:28
Росспоживнагляд не довіряє результатам експертизи українських сирів, яка була проведена за кордоном. Російські фахівці вважають, що виробничі лабораторії, в яких проводилась експертиза, не мають високоточного обладнання для проведення таких досліджень.
cheese 2.jpg
segodnya.ua

Керівник Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко засумнівався у результатах незалежної експертизи українських сирів, проведеної за кордоном на замовлення України.

«Я не знаю, що таке незалежна експертиза. Від чого вона не залежить? Вона може не залежати від здорового глузду, від професіоналізму. Мої фахівці поїдуть і пред'являть протоколи дослідження. Я впевнений, що жодне виробництво, яке там є, не має навіть тієї апаратури, яка могла б виконати ті дослідження», - сказав він.

За його словами, навряд чи виробничі лабораторії мають таке дороге і високоточне обладнання. «Не треба дурити нас маленьких. Везіть і продавайте там, де ви зробили (експертизу - ред.)», - додав він.

Раніше глава Держветслужби Іван Бісюк повідомив, що незалежна зарубіжна експертиза не виявила пальмової олії в українських сирах, які першими потрапили під заборону Росспоживнагляду в Росії.

Росспоживнагляд на початку лютого доручив своїм територіальним управлінням вилучати з обігу сири трьох українських виробників, які не відповідають техрегламенту РФ на молоко і молочну продукцію, оскільки містять рослинні жири замість тваринних, але на етикетці про це не повідомляється. Пізніше список був розширений, у результаті під заборону потрапили сири семи заводів: ПП «Прометей», АТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Гадячсир», Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницька маслосирбаза.

Раніше Оніщенко повідомив, що фахівці Росспоживнагляду, «готові співпрацювати з українськими виробниками, якщо вони наведуть у себе лад, лобіювати їхні сири на нашому ринку».

За його словами, проблеми з якістю є і у сирів російського виробництва.

Читайте також:

Зарубіжна експертиза спростувала звинувачення Росії на адресу українських сирів

Росія висунула умови для припинення «сирної війни»

Україна сподівається, що «сирна війна» з Росією закінчиться без втручання СОТ

За матеріалами: Эхо Москвы , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...