Топ Новини

Росія закриває свій ринок від української карамелі

10 червня 2011 в 06:32
В уряді РФ відзначають, що такий крок викликано збільшенням експорту з України у порівнянні з 2006 роком, коли після введення чергового мита український експорт карамелі знизився до мінімуму.

Кабінет міністрів України вчора занепокоївся введенням Росією антидемпінгового мита на імпорт карамельної продукції у розмірі 4,1/т. "Російський уряд буквально минулого тижня ухвалив постанову про введення мита на українську карамель, не тільки на українську, а й на всю, яка завозиться на територію Російської Федерації", - повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За його словами, Україна щорічно ввозить до Росії 16 тис. т карамелі, тоді як ще у 2004 році обсяг постачань становив 60 тис. т. Після введення мита очікується скорочення експорту, зазначив міністр, пише
«Коммерсантъ-Украина».

Захисне мито на ввезення карамелі розраховано на три роки і воно буде застосовуватися до льодяникової карамелі, тоффі та іншої карамелі з усіх країн, окрім країн Митного союзу (Білорусі та Казахстану) і держав, що користуються національною системою преференцій РФ (за винятком Китаю та Туреччини).

Спецмито буде стягуватися разом з діючим: за карамель - 20% вартості товару, але не менше 250 євро/т; за льодяникову карамель з какао - 20%, але не менше 600 євро/т.

Запровадженню мита передувало проведене у 2010 році розслідування Мінпромторгу РФ, яке виявило різке збільшення частки імпортної карамелі. "У 2006 році основними постачальниками були країни-члени Європейського союзу, а в 2009 році за рахунок зростання імпорту більш ніж у 17 разів основним постачальником карамелі стала Україна, частка якої в загальному обсязі імпорту до Росії зросла з 10,8% у 2006 році до 60,7% у 2009 році", - наголошується у звіті російського міністерства. За даними Держстату, у 2009 році Україна експортувала 21 тис. т кондитерських виробів без какао на суму ,3 млн, у 2010 році - 35 тис. т на ,7 млн.

Учасники ринку та експерти визнають, що мито практично закриє російський ринок для української продукції. "За нашими розрахунками, спеціальне мито підвищить адвалорну ставку на українську карамель на 20-25%, що зробить експорт з України майже неможливим. При цьому постраждають всі наші виробники, оскільки навіть Roshen і «Конті», що мають потужності у Росії, частину продукції постачали з України", - відзначає президент асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк.

Новини телеканалу 24

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...