Топ Новини

Росія стане повноправним членом СОТ 9 серпня

11 липня 2012 в 17:54
До останнього часу РФ залишалася єдиною великою економікою світу, яка залишалася за межами цієї організації. Вступ до СОТ протягом трьох років буде приносити РФ близько 3,3% ВВП на рік, а через десять років - вигода може збільшитися до 11% ВВП.
wto.jpg
WTO/Jay Louvion

Державна Дума Російської Федерації 10 липня прийняла постанову про ратифікацію протоколу про приєднання Росії до СОТ (Світової організації торгівлі).

Таким чином, згідно зі статутом СОТ, повноправним членом цієї організації Росія стане 9 серпня, тобто автоматично через 30 днів після ратифікації.

До останнього часу РФ залишалася єдиною великою економікою світу, що залишалася за межами цієї організації.

Нагадаємо, що переговори про приєднання до СОТ Росія почала вести ще в 1995 році, і отримала "зелене світло" на вступ до організації лише через 18 років напружених переговорів.

Відповідно до досягнутих домовленостей, середній тариф на імпорт до Росії буде знижено до 7,8% в порівнянні з 10% в 2011 році за всіма продуктами.

РФ погодилася знизити середньозважену ставку імпортних мит з 10,3% до 7,1%, зокрема на сільгосппродукцію - з 15,5% до 11,3%, на промислові товари - з 9,4% до 6,4%. Росія також зможе використовувати тарифні квоти на яловичину, свинину і м'ясо птиці, а також деякі продукти з молочної сироватки.

За оцінкою Світового банку, вступ до СОТ протягом трьох років буде приносити РФ близько 3,3% ВВП на рік, а через десять років - вигода може збільшитися до 11% ВВП.

Читайте також:

СОТ прогнозує уповільнення зростання світової торгівлі в 2012 році


Забороняючи імпорт сиру з України, Росія грубо порушує норми СОТ


МВФ і СОТ застерегли світ від надмірних заходів економії

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...