Топ Новини

Росія ратифікувала протокол про вступ до СОТ

21 липня 2012 в 15:02
Москва вела переговори про членство в СОТ близько 18 років. Разом з тим, Росія не стала рекордсменом за тривалістю ведення переговорів з приєднання до СОТ, першість - у Алжиру, який приєднується з 1987 року.
wto.jpg
WTO/Jay Louvion

 Президент РФ Володимир Путін підписав федеральний закон "Про ратифікацію Протоколу про приєднання Російської Федерації до Марракешської угоди про створення Світової організації торгівлі від 15 квітня 1994 р.".

Закон був прийнятий Держдумою 10 липня і схвалений Радою Федерації 18 липня 2012 року. Протоколом про приєднання РФ до Марракешської угоди про створення Світової організації оформляється членство Росії в СОТ.

Москва вела переговори про членство в СОТ близько 18 років.

Ратифікація передбачає, що Росія в якості держави - члена СОТ приймає на себе всі зобов'язання за Марракешською угодою про заснування цієї організації. Перехідні періоди для лібералізації доступу на ринок складають 2-3 роки, за найбільш чутливими товарами - 5-7 років.

До чутливих галузей, в яких можуть виникнути певні економічні та фінансові складнощі у зв'язку з новими умовами, викликаними членством Росії в СОТ, належать автомобільна промисловість, сільське господарство, сільгоспмашинобудування, легка промисловість.

Документ викликав багато суперечок як у бізнес-співтоваристві, так і в парламентаріїв, аж до звернення в Конституційний суд з проханням перевірити протокол про приєднання РФ до СОТ на відповідність Конституції РФ. На думку заявників, при внесенні протоколу на ратифікацію в Держдуму була порушена конституційна процедура. Крім того, вони оскаржували конституційність окремих додатків до протоколу.

КС 9 липня оголосив, що не вбачає порушень Основного закону при підписанні протоколу про входження РФ до СОТ.

Активний переговорний процес з приєднання Росії до СОТ розпочався у 1995 році. Сторони як в двосторонньому форматі, так і в форматі робочих груп обговорювали тарифну політику, держпідтримку сільського господарства, промзбірки автомобілів у РФ, доступ на російський ринок послуг іноземних постачальників і багато інших питань.

На початку 2008 року російська влада вважала, що фінал близький, однак через завзятість головних партнерів по переговорам - Брюсселя і Вашингтона - терміни відсунулися. Росія заявила, що буде вступати до СОТ разом з партнерами по Митному союзу - Білоруссю і Казахстаном - і призупинила двосторонні переговори, проте пізніше сторони вирішили їх відновити.

Разом з тим, Росія не стала рекордсменом за тривалістю ведення переговорів з приєднання до СОТ, першість - у Алжиру, який приєднується з 1987 року.

Виступаючи на Петербурзькому міжнародному економічному форумі в червні Путін зазначив, що вступ Росії до СОТ допоможе зняти багато бар'єрів для торгівлі та додасть іншу якість інвестицій, істотно змінить стратегію розвитку бізнесу в країні. За його словами, вкладаючи капітали в нове виробництво на території Росії, інвестори зможуть розраховувати не тільки на російський і євразійський ринки, а й на міжнародні.

Читайте також:

Україна нікому не заважає вступати до СОТ - Порошенко


Путін підрахував втрати російських металургів через обмеження в Україні

СОТ прогнозує уповільнення зростання світової торгівлі в 2012 році


Забороняючи імпорт сиру з України, Росія грубо порушує норми СОТ

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...