Росія проведе нову інспекцію українських сироварів

5 квітня 2012 в 06:44
Експерти Росспоживнагляду планують знову відвідати Україну для інспекції підприємств, які мають намір постачати сир на російський ринок. Під час попередньої перевірки були виявлені порушення на «Гадячсирі».
cheese1.jpg
allthingscheese.com

На початку наступного тижня експерти Росспоживнагляду готуються вилетіти до Києва для проведення нової інспекції українських підприємств, які збираються постачати сир у Росію. Про це повідомив головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко.

«У нас досягнуто домовленості, почати цю роботу у понеділок, якщо не виникнуть якісь додаткові обставини», - сказав він.

Раніше після переговорів у Києві з керівництвом українських відомств Оніщенко заявив, що українська «сирна проблема» буде вирішена після виконання російських вимог. «Ми виставили свої вимоги. З ними в Україні погодилися. Залежно від того, як швидко вони будуть вирішуватися, вирішуватиметься і питання доступу українського сиру на російський ринок», - сказав він.

Він нагадав, що минулого тижня інспекція Росспоживнагляду була на українському підприємстві «Гадячсир» і знайшла порушення.

Глава Росспоживнагляду зазначив, що в Росії вимоги до цієї продукції є федеральним законом прямої дії, що визначає конкретні показники якості та безпеки. В Україні - це документи відомчі.

За його словами, з українськими виробниками обговорюється питання про підвищення контролю за якістю та безпеки продукції, а також боротьби з підробками.

Як повідомлялося, комісія Росспоживнагляду при перевірці підприємства ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.) у період з 27 по 28 березня 2012 року виявила численні порушення вимог технічного регламенту РФ.

У процесі перевірки також виявлено, що крім виробництва сиру підприємством виробляються сирні продукти і спреди, технологія яких передбачає використання тропічних олій.

«Незважаючи на вимоги комісії про подання технічних документів на сирні продукти і спреди, технічна документація на їхнє виробництво подана не була, при цьому була спроба приховати зазначені факти», - відзначили у Росспоживнагляді.

Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилася половина імпорту українського сиру до РФ.

Через півтора місяці Росія погодилася надіслати своїх інспекторів для перевірки українських сирних заводів.

Читайте також:

Російські ревізори знайшли численні порушення при виробництві сиру в Україні

У Кабміні впевнені, що Росія визнає якість українського сиру

Грищенко сподівається умовити Росію припинити «сирну війну»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...