Росія підпише нову газову угоду, коли Україна назве ціну своєї ГТС

4 березня 2012 в 16:08
Терміни укладання нової угоди щодо газу між Україною і Росією будуть залежати від терміну оцінки української газової труби.
gts.jpg
ИТАР-ТАСС

Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Михайло Зурабов вважає, що терміни укладення нової угоди щодо газу між Україною і Росією будуть залежати від терміну оцінки української газотранспортної системи. Про це він сказав журналістам у Києві 4 березня.

«На сьогоднішній день я бачу тільки одне: якщо оцінка української ГТС буде здійснюватися до 1 серпня, то, очевидно, в кращому разі на якісь угоди можна сподіватися тільки в другій половині року», - зазначив посол.

Також Зурабов вважає, що Україна зацікавлена ​​в тому, щоб рішення щодо «Південного потоку» не було прийнято до остаточної оцінки української газотранспортної системи.

«Цілком очевидно, що Україна зацікавлена ​​в тому, щоб рішення щодо «Південного потоку» до моменту остаточної оцінки української ГТС не було прийнято», - сказав посол.

Він вважає, що проекти Північного і Південного потоків впливають на перспективні обсяги прокачування газу через ГТС України. Зурабов відзначив, що Росія, навпаки, намагається зробити так, щоб «Південний потік» став реальністю і, отже, вартість української ГТС була б знижена.

Посол зазначив, що, за його інформацією, оцінювачі повинні надати свою оцінку ГТС до 1 серпня поточного року. Він також зазначив, що ця робота може бути виконана в більш короткі терміни.

Крім того, Зурабов розраховує, що після завершення президентських виборів у РФ у тих, хто активно залучений у політичний процес на сьогоднішній день, буде можливість почати роботу над зовнішньополітичними і внутрішньополітичними пріоритетами.

«Відбудеться зустріч керівників наших двох країн на найвищому рівні і буде даний новий поштовх тому, щоб ми в строго визначені терміни могли підійти до вирішення або кількома варіантами рішення, з яких буде обрано найкращий», - додав Зурабов.

Він зазначив, що переговори йдуть по трьом основним групам питань: ціна на газ, обсяги споживання газу Україною і кількість газу, споживаного в Європі, який буде прокачуватися через українську ГТС.

Нагадаємо, за оцінками експертів ринкова вартість газотранспортної системи України складає 61 млрд доларів.

Читайте також:

Ринкова вартість української ГТС складає 61 млрд доларів

Азаров запропонував здати «трубу» через морози

Україна запросила ЄС взяти участь у переговорах по ГТС

Україна не піде на поступки РФ, консорціум - єдиний шлях вирішення проблеми

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...