Топ Новини

Росія назвала причини заборони на ввезення українського м'яса і молока

8 жовтня 2012 в 05:33
Россільгоспнагляд пояснив причини введення тимчасових обмежень на ввезення м'ясної і молочної продукції з України. Більшість зауважень Россільгоспнагляду стосується санітарного стану українських заводів.
91_main.jpg
segodnya.ua

Россільгоспнагляд пояснив причини, через які з 4 жовтня була введена тимчасова заборона на ввезення в країни Митного союзу молочної та м'ясної продукції восьми українських виробників. У попередньому звіті про проведену у липні цього року інспекцію українських підприємств з виробництва продукції тваринного походження, який і став причиною для введення санкцій, містяться списки порушень кількох українських підприємств, але їхні назви не уточнюються.

Більшість зауважень Россільгоспнагляду стосується санітарного стану українських заводів.

«Цілісність підлог в цеху приймання молока порушена, що ускладнює якісну мийку та дезінфекцію. Використовуються прострочені миючі засоби », - йдеться у звіті про перевірку підприємства-виробника сирів і сухого молока, пише Коммерсант-Украина.

«У сиропосолочному цеху кран, балки і труби мають сліди іржі, що не виключає потрапляння механічних домішок на блоки сиру», - повідомляється про інший завод. «Відсутні пастки для гризунів», - йдеться про третій.

- Україна запросила російських ревізорів на м'ясні і молочні заводи

У звіті зустрічаються і більш серйозні порушення: недостатнє дослідження сировини на відповідність санітарно-ветеринарним вимогам, відсутність документів про перевірки підприємства української Держветфітослужбою.

Нагадаємо, про введення заборони в Росспоживнагляді заявили 26 вересня. Під заборону потрапила молочна продукція Моліс, Глобино і дочірніх підприємств французьких компаній Данон Дніпро, Лакталіс Миколаїв і Бель Шостка Україна, а також продукція переробників м'яса - компанії АПК-Інвест та м'ясокомбінату Зоря.

У липні 2011 року за підсумками інспекції українських підприємств, що спеціалізуються на продукції тваринного походження, Митний союз (МС) прийняв рішення тимчасово обмежити імпорт м'ясо-молочної продукції з України.

Варто зазначити, що обмеження, введені Митним союзом і Росією, є вже не першим подібним кроком. На сьогодні вже діє ціла низка загороджувальних заходів для українських товарів: раніше Митний союз вже підвищив мита на українські цукор, гречану крупу, карамель, картоплю, капусту, насіннєву картоплю, а також сталь. На черзі — українські сир і молоко.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилася половина імпорту українського сиру до РФ.

Через півтора місяці Росія погодилася надіслати своїх інспекторів для перевірки українських сирних заводів. За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення» технології на ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.). Однак пальмової олії, через яку і було розпочато «сирну війну», виявлено не було.

Читайте також:

Росія ввела обмеження на ввезення м’яса та молочних продуктів з України

Молочні продукти з пальмовою олією продаватимуть з окремих полиць

Росія має намір перевірити українські рибу і м’ясо

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...