Росія і Польща домовляються про будівництво ще одного газопроводу в обхід України

5 квітня 2013 в 11:46

Техніко-економічне обґрунтування проекту має бути підготовлено протягом шести місяців. Газопровід дозволить збільшити транзитні потужності для постачань газу до Польщі, Словаччини й Угорщини, а також скоротити витрати при його транспортуванні.

Голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і генеральний директор АТ "Європол ГАЗ" Мирослав Добрут у Санкт-Петербурзі підписали меморандум про взаєморозуміння, документ передбачає реалізацію проекту "Ямал-Європа 2" через територію Польщі у напрямку Словаччини і Угорщини потужністю не менше 15 мільярдів кубометрів газу на рік, йдеться в повідомленні російського газового холдингу.

Техніко-економічне обґрунтування проекту має бути підготовлено протягом шести місяців. Газопровід дозволить збільшити транзитні потужності для постачань газу до Польщі, Словаччини й Угорщини, а також скоротити витрати при його транспортуванні. Крім того, проект дозволить в перспективі наростити обсяги експорту російського газу до країн Центральної Європи.

"Проект "Ямал-Європа 2" передбачає будівництво додаткових газотранспортних потужностей для забезпечення надійного, гарантованого забезпечення російським газом європейських споживачів. Маршрут газопроводу пройде по території Польщі, а проектні та будівельні роботи будуть виконані при активній участі наших польських партнерів", - сказав Міллер.

Акціонерне товариство "Система транзитних газопроводів "Європол Газ" було засновано у вересні 1993 року. Компанія створена в рамках міжурядової угоди "Про будівництво системи газопроводів для транзиту російського газу через територію Польщі і постачань російського газу в Польщу" від 25 серпня 1993 року. Основні напрямки діяльності "Європол Газу" - проектування, будівництво та експлуатація польської ділянки газопроводу "Ямал-Європа". АТ "Європол Газ" є власником газопроводу "Ямал-Європа" на території Польщі довжиною 684 кілометри.

Основними акціонерами АТ "Європол ГАЗ" є ВАТ "Газпром" і польська PGNiG SA.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін доручив "Газпрому" повернутися до опрацювання проекту газопроводу Ямал-Європа-2 для постачань до Польщі, Словаччини й Угорщини 3 квітня.

Активізація трубопровідних проектів "Газпрому" збіглася з різким загостренням відносин з Україною. Якщо у березні в переговорах про створення консорціуму ще спостерігалася позитивна динаміка, то зараз вони припинені.

Читайте також:

Поляків здивувало рішення про новий газопровід із Росії

Україна в квітні ще не купувала російський газ - достатньо власних запасів

"Газпром" зібрався будувати ще один газопровід в обхід України через Білорусь

"Газпром" вважає закупівлю Україною газу в Європі "шахрайською схемою"

 

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Олександр 5 апреля, 17:37 Влада не йде по шляху євроінтеграції. Вона йде по шляху самоізоляції. План Януковича здається явний і без програшний. З таким "покращення" і іншими елементами ми не потрібні ні ТС і ЄС. Коли він нас всі відвернуться то тут він буде і царь і князь. В Європі зараз своїх проблем багато, якби слухали комуністів то давно в ТС були, і не хвилювали б уже нікого всякі трубні питання і тому подібне. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...