Топ Новини

Росія готова взяти трубу в оренду, залишивши її у власності України

27 лютого 2013 в 22:00

Посол РФ в Україні Михайло Зурабов запевнив, що здача української ГТС в оренду Росії може призвести до зниження ціни на газ.

gaz_gas_gts_8.jpg
Росія готова знизити ціну на газ для України в обмін на "прийнятне" рішення щодо ГТС
naftogaz.com

Росія вважає можливою передачу української газотранспортної системи (ГТС) в управління консорціуму, не змінюючи при цьому форми її власності.

"Ми вважаємо, що цілком можливе збереження власності з української ГТС за українською стороною і прийняття відповідних законодавчих рішень, які б дозволили передати її, не змінюючи форми власності, в управління консорціуму", - сказав посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

Він додав, що раніше Москва готувала відповідні документи, орієнтуючись на те, що це повинен бути двосторонній консорціум.

Однак, підкреслив Зурабов, в Росії звернули увагу на те, що українські партнери провели консультації з європейськими колегами "на полях саміту Україна-ЄС" про можливості повернення до ідеї тристороннього консорціуму.

"Тому це питання, очевидно, потребує уточнення", - сказав Зурабов.

Відповідаючи на питання з приводу того, чи може передача української ГТС в оренду російській стороні призвести до зниження ціни на газ, посол сказав: "Відповідь позитивна, таке рішення може бути знайдене".

Нагадаємо, в ході "Діалогу з країною" 22 лютого український президент Віктор Янукович повідомив, що Київ хоче залишити ГТС у державній власності, але готовий здати "трубу" в оренду.

"...Нам потрібно думати, як експлуатувати свою газотранспортну систему. І крім Росії, нам ніхто не дасть гарантій певних обсягів прокачування газу. Потрібно думати, як модернізувати ГТС, як лібералізувати газовий ринок", - відзначив президент.

"Зараз впритул підійшли до цього рішення. Швидше за все, ми, як говориться, "трубу" не будемо продавати нікому. Швидше за все, вона залишиться у держави. Може, буде передана в оренду. Таким чином, щоб орендної плати вистачало на її утримання, щоб розділити відповідальність з нашими партнерами, і, безумовно, отримати гарантію відповідних обсягів прокачування газу", - розповів Янукович.

25 лютого Київ пообіцяв Брюсселю провести в найближчі чотири тижні "круглий стіл", присвячений розгляду питання про створення тристороннього консорціуму з управління українською ГТС.

Читайте також:

У Єврокомісії вважають, що Україна повинна сама вирішувати долю газової труби

Україна не буде платити "Газпрому" $ 7 млрд штрафу за недобір газу

Кожара: Панування "Газпрому" в Україні зламано

Росія погодилася з участю Європи в українському газотранспортному консорціумі

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...