Топ Новини

Рівень тіньової економіки в Україні становить 52,8%

21 грудня 2011 в 11:50
Тіньовий відтік капіталу з України в 2000-2008 роках склав $82 млрд. Про це йдеться в аналітичній доповіді "Тіньова економіка в Україні: масштаби та напрямки подолання" Національного інституту стратегічних досліджень України, опублікованій у грудні.
dengi_50grivni_pachki_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Експерти інституту зазначають, що економіка України швидко інтегрувалася в систему тіньових фінансових потоків. Кумулятивний відтік тіньового капіталу з країни за період з 2000 по 2008 рік склав млрд дол. Ця сума майже втричі перевищує витрати зведеного бюджету на охорону здоров'я за цей період, у 2,3 раза - обсяг прямих інвестицій.

"Результати досліджень тіньової економіки, які здійснювалися у НІСД, демонструють, що однією зі складових тіньової економічної діяльності є протизаконна діяльність, у тому числі економічна злочинність", - йдеться у доповіді.

Дані НІСД свідчать, що ринки деяких нелегальних товарів істотно перевищують бюджет України. Місткість ринку нелегальної торгівлі природними ресурсами складає близько млрд.

Експерти НІСД зазначають, що під час кризи бізнес масово і швидко виводив капітали у тінь, щоб не втратити ці капітали. "Масштабне вилучення капіталу з офіційної економіки, що спостерігалося в Україні у процесі розгортання кризи, певною мірою відігравало для бізнесу запобіжну роль", - йдеться у доповіді.

Після кризи процеси детінізації є досить інертними, вважають співробітники інституту. Відновлення економіки у 2010 році не супроводжувалося масовим поверненням капіталів на батьківщину.

Згідно з розрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України обсяг тіньової економіки в Україні останні п'ять років перебуває в діапазоні від 28 до 39% ВВП. Згідно з розрахунками австрійського економіста Ф.Шнайдера, рівень тіньової економіки в Україні становить 52,8% від офіційного ВВП, йдеться в доповіді економістів НІСД.

 

За матеріалами: Дело
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...