Рахункова палата заявляє про загрозливі темпи зростання держборгу

14 січня 2011 в 12:24
Стрімке зростання державного боргу в останні роки сформувало ризики для фінансової безпеки країни, вважають аудитори Рахункової палати.

Стрімке зростання державного боргу в останні роки сформувало ризики для фінансової безпеки країни, вважають аудитори Рахункової палати.

«За останні роки динаміка зростання держборгу набула загрозливих темпів. У світовому рейтингу країн із найбільшим приростом запозичень України посіла 13-е місце. В умовах падіння ВВП у 2009 році і незначного його зростання у 2010 році це призводить до збільшення боргового навантаження на держфінанси і створює загрозу стабільності економічної ситуації і фінансово-економічної безпеки країни», - повідомили відомстві.

За даними Рахункової палати, приріст боргу за 2008 та 2009 роки склав більше, ніж по 100 мільярдів гривень. При цьому тенденція збереглася і в поточному році: приріст боргу за дев'ять місяців склав 86 мільярдів гривень.

Витрати на обслуговування і погашення держборгу також стрімко ростуть і закладають значні ризики щодо їх своєчасного і повного виконання. Пікові навантаження на держбюджет боргових виплат почалися вже у 2009 році, а в 2010-2013 роках середньорічні боргові платежі передбачаються на рівні понад 50 мільярдів гривень.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...