Топ Новини

Радник Тігіпка назвав причини обвалу гривні

10 вересня 2012 в 06:22
Радник Сергія Тігіпка Андрій Зайцев стверджує, що притримування валюти - звична реакція українського населення і експортерів напередодні виборів.
dengi_konvert_grivni_dollari_investicii.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Населення України і експортери притримують валюту, тому що бояться перерозподілу сфер впливу після виборів. Про це в ефірі 5 каналу заявив радник віце-прем'єр-міністра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка Андрій Зайцев.

Він вважає, що притримування валюти - це звична реакція українського населення і експортерів напередодні виборів.

«Традиційно з року в рік, коли у нас восени проходять вибори, і населення, і експортери починають притримувати валюту, тому що в Україні вибори можуть означати, на думку експортерів, деякий перерозподілу сфер впливу тощо. Тому частина з них, звичайно, притримує валюту, щоб забезпечити собі стабільність у майбутньому», - зазначив радник віце-прем'єр-міністра.

Нагадаємо, 4 вересня курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився до 8,1875 грн./ з 8,1330 грн./ у попередній робочий день: у фінальній частині торгів котирування становили 8,1800-8,1950 грн./ на тлі гострої нестачі пропозиції валюти. У той же час, за даними Нацбанку, середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку за вівторок знизився з 8,0400 грн./ до 8,0908 грн./. У НБУ заявили, що ослаблення курсу викликане розширенням гривневої ліквідності, і, в разі виникнення ознак порушення рівноваги, НБУ готовий втрутитися в ситуацію.

Як повідомлялося, імпорт товарів і послуг в Україну в 2011 році зріс до ,9 млрд, (з млрд в 2010 році), експорт - до млрд (з млрд в 2010 році). «Мінус» зовнішньої торгівлі (негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу) України в минулому році склав ,7 млрд (у 2010-му - млрд).

У цьому році через «погіршення оцінок кон'юнктури світових товарних ринків» уряд знизив прогноз зростання експорту товарів і послуг з 9,2% до 6,3%, імпорт - з 13,3% до 6,4%.

Читайте також:

Нацбанк пообіцяв не допустити обвалу гривні

Регіонал списав падіння гривні на вибори

Екс-міністр фінансів впевнений, що Нацбанк буде тримати гривню до виборів

Гривня на міжбанку обвалилася до рівня осені 2009 року

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...