Топ Новини

Радмін Криму придумав новий податок для туристів

11 квітня 2013 в 13:52

Оскільки зростання туристичного потоку не відбилося на податкових надходженнях, у парламенті Криму пропонують стягувати з відпочиваючих якийсь спеціалізований збір.

Голова постійної комісії Верховної Ради Криму з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін запропонував ввести новий податок для туристів, що відвідують автономію.

Виступаючи на засіданні комісії 10 квітня, Нахлупін відзначив, що зростання туристичного потоку в 2012 році істотно не відбилося на податкових надходженнях. У зв'язку з цим він запропонував стягувати з відпочиваючих спеціалізований збір. "Назвемо його курортний або туристичний. Основна ідея в тому, що кожен турист відвідує Крим, сплативши гроші за те, що він відвідав", - цитує агентство слова Нахлупіна. Приблизний розмір збору і терміни його введення він не вказав. Натомість, як відзначив депутат, відпочиваючі повинні отримати "стандартизацію туристичних послуг і систему дисконту та бонусів".

Нахлупін повідомив, що обговорював цю пропозицію з головою податкової служби Криму Костянтином Циркуном, що "її повністю підтримав".

У свою чергу, присутній на засіданні міністр фінансів АРК Микола Скорик зазначив, що його відомство вже робило спроби ввести обов'язковий збір на розвиток інфраструктури курортних регіонів. "Ми намагалися це зробити, воно все гасне", - констатував чиновник.

З початку 2011 року (після набрання чинності нового Податкового кодексу України) у Криму діє туристичний збір у розмірі одного відсотка від вартості тимчасового проживання. За даними міністерства курортів АКР, цей збір може щорічно приносити у кримську скарбницю до 150 мільйонів гривень (18,4 мільйона доларів). Втім, за інформацією "Нового регіону", у 2011 році надходження до бюджетів міст АРК від сплати цього податку склали 4,7 мільйона гривень (578 тисяч доларів), а в 2012-му - 6,4 мільйона гривень (786 тисяч доларів).

Читайте також:

На Кіпрі відкриють казино для залучення до бюджету податків

У Криму у 2012 році відпочило на 8,1% більше туристів

Новий регіон
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...