Топ Новини

Рада перевела держзакупівлі на електронні торги

8 червня 2012 в 12:04
Парламент України прийняв закон про електронну систему держзакупівель. Введення електронних торгів допоможе істотно скоротити процес держзакупівель і, відповідно, скоротити державні витрати на нього.
grivni_korrupciya10.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада (ВР) України затвердила зміни до закону про здійснення державних закупівель, які покликані автоматизувати процес держзакупівель завдяки введенню нової процедури - електронного реверсивного аукціону. Введення електронних торгів допоможе істотно скоротити процес держзакупівель і, відповідно, скоротити державні витрати на нього.

За ухвалення в другому читанні і в цілому відповідного законопрокпроекта № 8633 проголосувало 229 карток народних депутатів у четвер, 8 червня.

Відповідно до закону, державні закупівлі за процедурою електронних реверсивних аукціонів проводяться на електронному майданчику, що є сукупністю технічного обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів. Регламент роботи електронного майданчика встановлює уповноважений орган у сфері держзакупівель.

Як наголошується у пояснювальній записці до законопроекту (автор - депутат від Партії регіонів Ірина Горіна), автоматизація процесу держзакупівель дозволить значно підвищити рівень конкурентності серед учасників торгів (кількість фірм-учасників зросте на 5-10%), оперативно проводити процедури закупівлі, здійснювати якісний контроль, заздалегідь передавати інформацію.

Крім того, зазначає автор, електронні держзакупівлі здатні суттєво економити бюджетні кошти - до 20% загальної суми замовлень.

Нагадаємо, на здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг за 2011 рік було витрачено 135 млрд 885,3 млн грн.

При цьому за I квартал нинішнього 2012 року сума коштів, пропущена держпідприємствами через систему держзакупівель, у 3,8 раза перевищує суму, витрачену в минулому році за аналогічний період.

Читайте також:

Тендери в Україні. З широко закритими очима

Медичні тендери-2012. Буде дешево, але сердито

У першому тендері до Олімпіади-2022 вже виявили корупцію

Більшість злочинів у бюджетній сфері пов'язані з держзакупівлями

335 мільярдів! За держзакупівлі Янукович обіцяє карати

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...