Рада дозволила Нацбанку встановлювати ліміт на розрахунок готівкою

18 вересня 2012 в 19:08
Нацбанк зможе на свій розсуд встановити максимальну суму розрахунку готівкою. Власників магазинів, в яких немає платіжних терміналів, штрафуватимуть на 8,5 тис. гривень.
dengi_50grivni_pachki_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада надала Національному банку право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою. Законопроект в цілому підтримали 270 депутатів.

«Надати Національному банку право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізосіб-підприємців», - йдеться в пояснювальній записці до документа.
 
Рада також надала право здійснювати діяльність платіжних систем в Україні тільки після їх реєстрації в порядку, встановленому НБУ.
 
Нацбанку документ надає право визначати напрями розвитку сучасних електронних банківських технологій, контролювати створення електронних платіжних інструментів, платіжних систем та засобів захисту банківської інформації, встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для осіб-підприємців.
 
Крім того, законопроект передбачає встановлення штрафу в розмірі 8,5 тис. гривень (500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) за обмеження або відмова в реалізації права споживача оплачувати покупки в торговельних точках за допомогою електронних платіжних засобів.
 
Контроль за наявністю у підприємців платіжних терміналів покладається на Державну податкову службу.
 
Законопроект також надає Податкової право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.
 
Відповідний законопроект був зареєстрований у Раді 21 червня. ! Zn
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...