Топ Новини

Путін: Україна має сама визначитися з Митним союзом

7 червня 2011 в 18:37
Нікого силою "затягати" до Митного союзу не можна, але Росія захищатиме інтереси своїх виробників. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

"Тут немає ніякої політики, Україна сама має визначити, вигідно їй це чи ні", - заявив В. Путін за підсумками перемов з українським прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

Він нагадав, що зараз йдеться про входження України в зону вільної торгівлі з ЄС.

При цьому прем'єр-міністр РФ уявив ситуацію, коли європейці обмежать доступ на свій ринок якихось "чутливих" товарів українського виробництва, а Україна, навпаки, згідно з домовленостями змушена буде для європейських товарів свій ринок відкрити.

"Ми що повинні будемо робити? Ми повинні будемо забезпечити захист зовнішніх кордонів Митного союзу від проникнення на наш ринок таких товарів, які подіти буде нікуди", - сказав В. Путін.

Він підкреслив, що про такі речі потрібно говорити заздалегідь.

"Ми повинні будемо захищати свого національного виробника", - заявив прем'єр-міністр.

При цьому він іще раз підкреслив, що не хоче нікого лякати, але говорити про це необхідно завчасно й чесно.

"Але повторюю ще раз, не можна нікого силою тягти (в Митний союз), це суверенний вибір суверенної держави", - сказав В. Путін.

Він нагадав, що між Росією й Україною існує дуже глибокий рівень кооперації, близько 37% від усього товарообігу України становить співпраця з РФ.

У разі приєднання України до єдиного економічного простору економічний зиск щорічно становитиме не менше 10 млрд доларів - ось вам і ціни на газ", - сказав В. Путін.

У свою чергу М. Азаров заявив, що Україна повинна вивчити весь матеріал угод Митного союзу й визначити, до яких з них вона може приєднатися.

"Президент Віктор Янукович підписав указ про створення спеціальної групи, яка має розробити стратегію наших взаємин з Митним союзом, на чолі цієї групи поставлено міністра закордонних справ ", - сказав М. Азаров.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...