Профспілки дізналися, які з донецьких шахт першими потраплять до Ахметова за «орендним законом»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Корпорація ДПЕК, що належить Рінату Ахметову, отримає в концесію чотири донецьких шахти - «Трудовську», ім. Скочинського, «Жовтневу» і «Південну № 3».
Про це кореспонденту ZN.UA повідомило інформоване джерело. За словами співрозмовника видання, сьогодні на нараді в державному об'єднанні «Донецька вугільна енергетична компанія», якому поки належать зазначені підприємства, керівництво ДТЕК обговорило з директорами шахт організаційні питання передачі активів інвесторам.
Цю інформацію підтвердили і в шахтарських профспілках. У п'ятницю, 12 серпня, Донецький терком Профспілки працівників вугільної промисловості проведе збори з представниками профкомів зазначених шахт. На це ж збори запросять і менеджмент ДТЕК.
«Власне, ДТЕК в рамках закону про державно-приватне партнерство спонсорує наше об'єднання з минулого року. Наскільки мені відомо, вклали близько чотирьохсот мільйонів. Було б нерозумно очікувати, що після цього вони просто так звідси підуть. Я сподіваюся, що в п'ятницю ми зможемо поставити їм запитання щодо подальших планів щодо підприємств і, найголовніше, працівників», - сказав голова профкому шахти «Трудовська» Віталій Кузьменко.
Водночас у ДТЕК категорично заперечують зацікавленість в отриманні контролю над чотирма донецькими шахтами. «Ми маємо намір взяти участь у концесійному конкурсі на «Ровенькиантрацит», уже в оренді «Добропіллявугілля», однак з приводу Донецька у нас немає ніяких планів», - стверджує керівник департаменту зі зв'язків з громадськістю корпорації Євген Загорулько.
За інформацією ZN.UA, на решту шахти Донецької вугільної енергетичної компанії претендують інші інвестори, серед яких структури, пов'язані з екс-міністром вугільної промисловості Юрієм Ященком.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект № 8632 «Про особливості передачі в оренду або концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу, які перебувають у державній власності». Експерти однозначно розцінили цей закон як спробу влади провести «приховану приватизацію» активів вугільної та енергетичної галузей.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі