Присяжнюк розповів про продаж землі

2 липня 2011 в 08:24
При продажі землі сільськогосподарського призначення один покупець зможе купити не більше 1,5 тис. гектарів. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк в ефірі «Шустер-Live» у п'ятницю, 1 липня.

«Покупка землі в одні руки буде обмежена», - сказав він.

За словами міністра, в середньому кожна людина зможе купити не більш ніж півтори тисячі гектарів землі, але в цілому це буде залежати від того, в якій кліматичній зоні буде знаходитися земельна ділянка.

Крім того, додав М. Присяжнюк, покупець паю перед покупкою повинен буде оприлюднити свої доходи.

«Ми передбачаємо обов'язкове декларування доходів, щоб можна було купити земельний пай», - зауважив він.

За його словами, уряд стоїть на позиції, що право купувати землю будуть мати тільки громадяни України і держава.

«Якщо буде завершена земельна реформи і прийнятий закон про ринок землі, право купівлі-продажу будуть мати тільки громадянин України і держава у вигляді Державного земельного фонду», - сказав міністр.

М. Присяжнюк також відзначив, що уряд також пропонує низку механізмів щодо запобігання спекуляцій на ринку землі. За його словами, якщо людина захоче продати куплений пай, то «повинен буде заплатити 100% мита в перший рік, 90% - в другій, і так до десятого року».

«Тобто економічно тебе поставлять у такі рамки, що перепродавати землю раніше, ніж через 10 років, буде економічно невигідно», - сказав він.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики та продовольства провести «комунікаційну кампанію» щодо ініційованого владою зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Сам урядовий законопроект «Про ринок земель» ще не оприлюднено, проте раніше ZN.UA публікувало його попередній варіант.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...