Топ Новини

Президент підписав закон про посилення контролю над ГМО

15 березня 2012 в 13:45
Контроль за офіційно відсутніми в Україні ГМО ще більше посилиться - президент підписав відповідний закон.
bez_GMO.jpg
plus-minus-blues.blogspot.com

Президент України Віктор Янукович підписав закон N4441-VI «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні ГМО», повідомляє президентська прес-служба.

Нагадаємо, що цей закон був прийнятий Верховною Радою 23 лютого.

Закон встановлює, що суб'єкти господарювання, вперше вводять в обіг продукцію, що містить ГМО або отриману з їхнім використанням, складають у довільній формі письмову декларацію, в якій в обов'язковому порядку зазначаються дані про суб'єкта господарювання, про те, що така продукція містить ГМО або отримана з їхнім використанням, а також наводиться номер такої продукції у державному реєстрі ГМО.

Закон встановлює, що з метою здійснення державного контролю за обігом ГМО та продукції, отриманої з використанням ГМО, центральні органи виконавчої влади створюють за відповідними напрямами мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту ГМО у продукції. Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення ГМО затверджує Кабінет міністрів.

Нагадаємо, за даними Держспоживстандарту, в Україні 6% продуктів містять ГМО. Однак, за словами експертів, сьогодні всі ГМО, які є у країні, - нелегальні. Оскільки, відповідно до закону про біобезпеку 2005 року, легальними можуть бути тільки ті ГМО, які зареєстровані, а на сьогоднішній день жоден ГМО в Україні не зареєстрований.

Читайте також:

Експерт: В Україні не зареєстровано жодної лінії ГМО

В Україні набув чинності закон про контроль за вмістом ГМО у продуктах

В Україні 6% продуктів містять ГМО

Мінприроди: Усі генно-модифіковані рослини в Україні вирощуються незаконно

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...