Президент Литви сумнівається в надійності України як торговельного партнера

6 лютого 2013 в 18:26

Заявка України в СОТ на перегляд мит поставила під сумнів репутацію України як надійного партнера. В ЄС сумніваються, чи варто підписувати угоду про зону вільної торгівлі.

Грибаускайте Янукович
Віктор Янукович і Даля Грібаускайте

Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте заявила, що прагнення України переглянути умови членства в Світовій організації торгівлі - безпрецедентний крок, який знижує довіру міжнародного співтовариства до України. Про це вона заявила під час зустрічі з президентом України Віктором Януковичем у Вільнюсі, повідомляє прес-служба литовського президента.

При цьому вона підкреслила, що це суперечить духу СОТ і ставить під загрозу всю систему багатосторонньої торгівлі. "Це негативний сигнал для Європейського Союзу, який викликає сумніви в здатності України втілити в життя положення угоди про вільну торгівлю, що є важливою частиною Угоди про асоціацію з ЄС", - зазначила президент Литви.

Як зазначила Грібаускайте, Євросоюз готовий підписати Угоду про асоціацію з Україною, якщо вона дуже чіткими і конкретними діями доведе, що здатна жити і діяти як європейська держава.

"Україна важлива для Європейського Союзу. Литва підтримувала і підтримуватиме її прагнення йти по шляху європейської інтеграції. Однак європейське майбутнє України і її народу знаходиться тільки в руках самої України", - сказала Грібаускайте.

Президент Литви наголосила, що ЄС з особливою увагою стежить за ходом справ, порушених проти політичних опонентів. Їх хід зіграє важливу роль у відносинах між ЄС і Україною. Як зазначила Грібаускайте, виборче правосуддя ускладнює діалог країни з ЄС і формує негативний політичний контекст. Від здатності України вирішити ці проблеми багато в чому буде залежати можливість підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Як повідомлялося, в жовтні 2012 року Україна звернулася до СОТ з інформацією про намір підвищити імпортне мито на 371 товарну лінію. Це звернення викликало стурбованість торговельних партнерів України в ЄС і США.

Читайте також:

США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю

СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит

Україна веде переговори про поліпшення умов приєднання до СОТ

У Кабміні впевнені, що підвищення мит на сотні видів товарів не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з ЄС

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...