Позичальникам стане невигідно домагатися недійсності кредитного договору

30 липня 2012 в 14:46
Кабмін запропонував поліпшити захист прав кредиторів, обмеживши можливості недобросовісних позичальників не повертати кредит.
dengi_grivni_prishepka1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Уряд запропонував змінити процедуру відносин позичальників і кредиторів у разі визнання кредитного договору недійсним. У такому випадку суд на прохання банку буде заарештовувати заставне майно боржника. І лише якщо позичальник встигне протягом 30 днів повернути борг, установа не буде стягувати заставу. Банкіри сподіваються, що це позбавить їх клієнтів стимулів для початку судових розглядів, пише "Коммерсант-Україна".
 
Відповідний законопроект № 11029 Кабінет міністрів подав до парламенту, в якому прописав механізм виконання судового рішення про визнання кредитного договору недійсним.
 
Так, Цивільний кодекс поповниться ст. 1057-1, згідно з якою суд за заявою кредитора зможе накладати арешт на майно, надане в якості застави позичальником або його поручителем в рамках визнаного недійсним кредитного договору. Арешт може бути знятий, якщо протягом 30 днів з моменту вступу в силу судового рішення позичальник поверне банку суму, встановлену судом.
 
Якщо позичальник не встигне погасити заборгованість, кредитор зможе звернутися в суд з позовом про стягнення арештованого майна. Ці норми будуть застосовуватися до компаній і фізичних осіб-підприємців. Примітно, що цей законопроект був розроблений не Мінфіном, а Міністерством соціальної політики.
 
Кредитні договори визнаються недійсними з різних причин, наприклад при видачі кредиту в іноземній валюті без наявності індивідуальної валютної ліцензії.
 
Крім того, визнання договору недійсним звільняло позичальників від сплати відсотків. Тепер же це стане неможливим, до того ж доведеться за 30 днів повернути кредит. Можуть виникнути питання і з розрахунку судом сум виплат.
 
«Зміни дозволять банкам захиститися від недобросовісних позичальників, які шляхом зловживання правами намагаються уникнути виконання своїх зобов'язань, продавши майно, передане банкам», - вважає начальник юридичного управління одного з банків Євген Васілісін.
 
Банкіри сподіваються на спад судової активності проблемних позичальників, оскільки боржники тепер більше не зможуть продавати застави, поки банки оскаржують рішення судів нижчих інстанцій.
 
Читайте також:
 
 
За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...