Посол США впевнений, що дешевий газ не вирішить проблем України

21 грудня 2012 в 11:11
Джон Теффт вважає, що дешевий газ не зробить українські компанії конкурентоспроможними на світовому ринку. При цьому, зазначає американський дипломат, Україна має достатньо ресурсів, щоб бути майже повністю енергетично незалежною.
tefft_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Посол США в Україні Джон Теффт вважає, що низькі ціни на газ не вирішать українські економічні проблеми. Про це він написав у статті у виданні Kyiv Post.

«Дешевий газ не є рішенням українських економічних проблем. Він раптово не зробить українські компанії конкурентоздатними на світовому ринку ... Навпаки, це буде тільки залежністю від палива, неефективності та корупції, як це було в минулому. Українці повинні, як і люди в усьому світі, платити ринкову ціну за свою енергію», - вважає посол.

Він зазначив, що коли з такою проблемою зіткнулися західні сусіди України, то це призвело до скорочення споживання енергії, що підштовхнуло до використання внутрішніх джерел.

«Україна має достатньо ресурсів, щоб бути майже повністю енергетично незалежною - особливо з урахуванням «революції сланцевого газу», яка почалася у США - і Україна має власні потенційні запаси сланцевого газу», - додав посол.

На думку Теффта, такий розвиток подій дозволить Україні суттєво змінити енергетичні відносини з Росією. Він також вважає, що ринкові ціни на газ допоможуть Україні домовитися з Міжнародним валютним фондом.

«Нові угоди з МВФ є найкращим короткостроковим рішенням, щоб допомогти Україні впоратися з дуже складною фінансовою ситуацією в 2013 році», - зазначив Теффт.

При цьому посол підкреслив, що угоди з МВФ не призначені для постійного фінансування і включають в себе умови, спрямовані на допомогу країні провести необхідні реформи для побудови міцної фінансової основи й економічного зростання.

Читайте також

Росія дасть Україні не знижку на газ, а змінить формулу ціни

У МЗС не вважають Україну незалежною державою через російський газ

Янукович: Високі ціни на газ ведуть до втрати Росією українського ринку

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...