Порятунком для України може стати розвиток внутрішнього ринку

31 січня 2012 в 10:27
Для того щоб не повторити долю Греції або Іспанії, Україні необхідно розвивати внутрішній ринок. До такого висновку на форумі у Давосі прийшли керівники найбільших українських компаній та експерти.
dollar_grivna_kupuri_dengi.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Нинішній рік буде для Європи важким, і Україні доведеться самій шукати шляхи, щоб не повторити долю Греції або Іспанії. Такий висновок за результатами економічного форуму в Давосі минулого тижня зробили керівники найбільших українських компаній та експерти різних рівнів, пише «КоммерсантЪ-Украина». На думку фахівців, справжнім порятунком для нашої країни може стати підтримка і розвиток свого внутрішнього ринку.

«На Всесвітньому економічному форумі ми так і не отримали однозначної відповіді, що буде з зоною євро і європейською економікою. Європейські лідери випромінюють упевненість, що все гаразд, але у них немає чіткого розуміння, що вони для цього зроблять. Рік попереду дуже складний», - заявив гендиректор «Смарт-холдингу» Олексій Пертін.

Беручи до уваги невпевненість європейців, експерти назвали розвиток і підтримку внутрішнього ринку країни головним пріоритетом державної політики України в цьому році. Зокрема, генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко відзначив важливість економічної стабільності для сфери енергетики. «У галузі занадто тривалий інвестиційний період, і дуже важлива наявність зрозумілої і чіткої стратегії», - сказав він.

Глава українського представництва Morgan Stanley Ігор Мітюков упевнений, що металургія і машинобудування, при правильному розвитку, можуть підтримати вітчизняну економіку. «Українському уряду дуже важливо забезпечити внутрішній попит на метал і машинобудівну техніку, розвиваючи великі інфраструктурні проекти на кшталт будівництва об'єктів до Євро-2012», - заявив Мітюков.

Його думку поділяє генеральний директор холдингу «Метінвест» Ігор Сирий. Він оптимістично дивиться на ситуацію і впевнений, що за умови збереження інвестицій в інфраструктурні проекти українські металурги зможуть продовжувати нарощувати виробничі показники.

«На форумі я так і не отримав інформацію про те, чи буде покладено край бюджетній і фінансовій кризі в Європі. І я думаю, що у найближчі 3-4 роки ми будемо спостерігати зростання економіки у країнах Євросоюзу на рівні максимум 1-2%», - розповів Сирий.

У той же час, експерти «Метінвесту» прогнозують, що в Україні упродовж кількох наступних років щорічне зростання споживання металу досягне 10%.

Читайте також:

Лагард закликала всі країни підтримати МВФ під час кризи в єврозоні

Давос, МВФ та інше

Україна 44-та у рейтингу глобалізації світових економік, - Ernst&Young

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...