Польща буде готова ввести євро в 2015 році

20 листопада 2012 в 09:47
Влада Польщі готує план дій зі вступу країни до єврозони. Коморовський назвав це рішення неминучим. Тим часом, через боргову кризу більшість поляків зараз виступають проти.
euromoney_evromoney_cent.jpg
mammal, flickr.com

Польська влада може повністю виконати умови приєднання країни до зони єдиної європейської валюти у 2015 році. Про це заявив президент Польщі Броніслав Коморовський в ході свого візиту до Італії у понеділок, 19 листопада.

При цьому він зазначив, що терміни вступу Польщі в це об'єднання будуть залежати від вирішення кризи в ньому.

За словами Коморовського, який очолив Польщу у середині 2010 року, приєднання найбільшої східноєвропейської економіки до єврозони є неминучим, а також бажаним для польської влади.

«Ми не входимо в зону євро, але хочемо бути там. Це вписано у Трактат про приєднання, а також є результатом польського переконання про те, що членство в зоні євро буде найважливішою сферою поглибленої європейської інтеграції», - сказав він.

Президент зазначив, що влада готує план дій щодо вступу країни до єврозони, яка об'єднує зараз 17 із 27 держав Євросоюзу, до якого Польща вступила у 2004 році.

«Я впевнений, що польська економіка буде готова (до прийняття євро) у 2015 році», - сказав Коморовський.

Він також зазначив, що полякам буде легше прийняти євро після поліпшення ситуації в єврозоні, яка викликає побоювання у польських громадян з приводу можливого негативного впливу на Польщу в разі приєднання до неї зараз.

До початку останнього світової фінансової кризи представники польської влади заявляли про намір приєднатися до єврозони в 2012 році, але потім багато хто заговорив про вигідність збереження національної валюти, яка, за даними експертів, дозволила Польщі уникнути рецесії.

У травні поточного року заступник міністра фінансів Польщі Домінік Радзивілл висловив думку, що країна навряд чи приєднається до зони євро раніше 2020 року, зазначивши, що більшість формальних критеріїв вона може виконати навіть у поточному році.

38-мільйонна Польща, яка вступила в Євросоюз у 2004 році, зобов'язана ввести на своїй території єдину валюту, але підписаний владою договір не визначає дати, коли це має статися.

Останні оприлюднені дані свідчать про те, що більшість поляків виступає проти заміни польського злотого на євро.

Читайте також:

Коморовський запропонував законодавчо закріпити створення польської ПРО

Іспанія готова вижити в зоні євро без допомоги Євросоюзу

МВФ заявив, що світ може бути спокійний за євро

Європейський центробанк оголосив радикальний план порятунку єврозони

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...