Топ Новини

Податкова реформа: "спрощенку" залишать, а податок з обороту буде нижчим, ніж пропонувалося

28 липня 2012 в 10:50
Одним з головних результатів засідання робочої групи з обговорення Концепції стала обіцянка податківців у найкоротші терміни оформити свої пропозиції до відповідного законопроект, що значно підвищить статус запропонованого документа.
nalog_kalculator_DSC1970.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

У цей четвер, 26 липня, в Міністерстві фінансів України відбулося засідання робочої групи, створеної для опрацювання Концепції радикального реформування податкової системи, яку ініціювали спільно Державна податкова служба (ДПСУ) та Мінфін.

За інформацією ZN.UA, одним з головних результатів засідання стала обіцянка податківців в найкоротші терміни оформити свої пропозиції до відповідного законопроект, що значно підвищить статус обговорюваного документа.

Ще один з найбільш важливих підсумків консультацій - рішення про те, що чинна спрощена система оподаткування залишиться.

"Усі інші моменти - якими будуть ставки податків, зокрема податку з обороту, а також технічні - як вони будуть вводитися і потім змінюватися, адмініструватися тощо, все це ще буде аналізуватися і доопрацьовуватися", - повідомив ZN.UA президент Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко.

Зокрема, за інформацією ZN.UA, податок з обороту в результаті може стати на рівень нижчим, ніж пропонується у Концепції (замість 2,5% і зниження через півроку до 2%). Нагадаємо, що саме несподівана пропозиція в реформі фіскальної системи - введення податку з обороту. За розрахунками ДПСУ, цей компенсатор дасть найбільший обсяг надходжень - майже 54 млрд грн (експортери заплатять 17,8 млрд грн, а внутрішні споживачі - 36 млрд грн).

"Головне, що з боку представників держструктур є готовність йти на компроміс і вести професійний діалог, з усіма необхідними підрахунками, оцінками і викладками. А значить, оскільки запит на зміни в чинному податковому законодавстві існує дійсно величезний, діяльність робочої групи може виявитися результативною", - додає експерт.

За нформации ZN.UA, в робочу групу, крім уряду і ДПСУ, входять представники адміністрації президента, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи та інших профільних наукових установ. Громадськість і промислово-галузеві групи в ній представлені Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА), Американською торгово-промисловою палатою (АТПП), УСПП, ФРУ, Союзом податкових консультантів, Національною асоціацією банків України (Набу) і рядом інших.

Читайте також:

Рада узаконила збір податків авансом з підприємств з доходом від 10 млн


Єдиний податок дозволили платити підприємцям з доходом 20 млн грн

«Спрощенцям» і приватним підприємцям полегшили сплату єдиного соціального внеску

Податкова дозволить включати «правильні» збитки у звітність

Податкова заборонить офшорам і іноземному бізнесу виводити прибуток з України

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...