Топ Новини

Податкова вимагає від виробників горілки і сигарет терміново «вийти з тіні»

27 серпня 2012 в 15:01
На думку головного податківця України, «горілчаники» і «табачники» застосовують схеми, завдяки яким ухиляються від сплати податків, через що держбюджет недоотримує величезні суми.

У ході зустрічі представників тютюнової та лікеро-горілчаної індустрії з керівництвом Державної податкової служби, що відбулася минулого тижня, глава фіскального відомства Олександр Клименко в категоричній формі вимагав від горілчаних та сигаретних магнатів відмовитися від схем мінімізації. Про це ZN.UA повідомило джерело, ознайомлене з ситуацією на ринку.

Зокрема, глава ДПСУ Клименко заявив, що дані про обсяги виробництва та реалізації підакцизної продукції не відповідають платежах до бюджету: суми, що вносяться до держскарбниці, значно менші розрахункових цифр, заснованих на результатах господарської діяльності операторів ринку тютюну та алкоголю. Все це, на його думку, говорить про масштабне застосування схем ухилення від оподаткування.

Податкова оголосила «війну» нелегальній горілці

Зокрема, за даними ДПСУ, про факти ухилення від оподаткування свідчать, по-перше, диспропорції між імпортом сировини та офіційними даними про обсяги продукції, що випускається. Наприклад, сигаретних фільтрів на деякі фабрики завозиться іноді в 20 разів більше, ніж потрібно для випуску задекларованої партії сигарет. Загальнорічні ж обсяги поставки фільтрів в Україну перевищують обсяги виробництва (офіційно декларовані) в десятки разів, і, на думку податківців, ця «понадпланова» сировина йде на виробництво контрафактної продукції, яка ніде не враховується.

Крім того, податкова вважає завищеними витрати горілчаних і тютюнових брендів на маркетингові послуги, а також протестує проти продажу лікеро-горілчаної продукції за договором комісії. На думку Клименка, такі схеми потрібні компаніям для того, щоб зменшити сплату ПДВ та податку на прибуток до бюджету.

Як повідомило ZN.UA джерело, податківцям за тиждень профілактичного відпрацювання ринку (з 17 по 23 серпня) вже вдалося мобілізувати до бюджету додатково 100 млн грн.

Жорсткі дії фіскальних органів пов'язані зокрема і з розслідуваннями ZN.UA про тіньовий алкогольний ринкок, за результатами яких прокуратура порушила три кримінальні справи.

Глава податкової: У тіні сьогодні близько 30% економіки


Як повідомлялося, за оцінками ДПС, частка нелегальної алкогольної продукції складає 15%. Нагадаємо, що ще в лютому глава податкової Олександр Клименко заявив, що в 2012 році його відомство «оголосило війну» нелегальному алкоголю. У березні ж начальник податкової міліції Андрій Головач пообіцяв до кінця року повністю знищити цей ринок.

Читайте також:

Реформа «Укрспирту»: скільки витікає в податкові діри?

Контрабанда сигарет - куди і звідки і як з нею борються в Україні

Мінфін хоче посилити контроль над оборотом спирту


Податкова заявила, що ринок горілки виходить з тіні - збір акцизу виріс на третину

Порошенко: Повністю державна спиртова галузь пішла в тінь

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...