Податківці викрили два «конверти» з оборотом у 1,5 млрд грн

4 січня 2012 в 08:40
Працівники податкової міліції Державної податкової служби (ДПС) України припинено діяльність двох потужних «конвертів» у Кіровоградській та Дніпропетровській областях. Сфера їх діяльності охоплювала практично всю Україну, а через їх рахунки було проконвертовано близько 1,5 млрд грн.
dengi_konvert.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Так, до складу виявленого на Кіровоградщині «конвертаційного центру» входили майже три десятки підприємств з ознаками фіктивності, а «обслуговував» він більше трьохсот реально діючих підприємств фактично з усіх регіонів держави.

Крім очільників, до складу злочинної групи входило майже два десятка осіб, які виконували функції економістів, бухгалтерів, системних адміністраторів, кур’єрів, охоронців та директорів фіктивних суб’єктів господарської діяльності.

В ході проведення слідчо-оперативних дій, з’ясувалось, що через рахунки центру  було проконвертовано  понад 800 млн грн та незаконно сформовано податкових кредит для суб’єктів господарювання реального сектору на суму більше 156 млн грн.

Зокрема, серед основних «клієнтів» центру виявлено ряд крупних підприємств агропромислового комплексу регіону, кожне з яких за допомогою конвертаторів штучно сформувало податковий кредит на суму від 4 до 10 млн грн.

Не менш потужний конвертаційний центр було виявлено працівниками податкової міліції на Дніпропетровщині. До його складу входило 22 підприємства з ознаками фіктивності, через рахунки яких шахраями було проконвертовано близько 700 млн грн.

Окрім стандартного набору тіньової бухгалтерії оперативники вилучили у його організаторів кілька посвідчень різноманітних антикорупційних організацій, які використовувались для прикриття злочинної діяльності.

Загалом, під час проведення широкомасштабних заходів по відпрацюванню цих міжрегіональних злочинних угруповань працівниками підрозділів податкової міліції було вилучено близько 2 млн грн готівкових коштів.

Наразі за даними фактами порушено кримінальні справи. Головних фігурантів затримано. Встановлюється повне коло осіб, причетних до незаконного бізнесу, та контрагенти конвертаторів.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...