Плаваюча ставка за кредитом - процентний ризик замість валютного?

30 травня 2011 в 06:18
Введення плаваючої ставки за кредитами може обернуться для клієнтів банків черговим випробуванням - позичальникам доведеться взяти на себе процентний ризик замість валютного, як було до кризи.
credit_dollar_nbu_5-16-kredit.jpg
- колаж ZN.UA

Так, завдяки своп-операціям, які з сьогоднішнього дня дозволені Національним банком України, банки зможуть отримати ресурс для довгострокового кредитування, зауважує голова  правління «Ерсте Банку» Павел Цетковський. Однак, зазначає він, для цього також потрібно, щоб НБУ забезпечив рефінансування фінустанов через низку, наприклад, шестимісячних свопів,

Банкір також зауважив, що необхідною умовою для довгострокового кредитування гривні є плаваюча кредитна ставка – щоб вартість кредиту можна було корегувати у відповідності до вартості свопу. Проте, наголошує П.Цетковський, для позичальників це може обернутися черговою проблемою:

«Зрозуміло, що клієнт бере на себе замість валютного ризику, який він брав до кризи, процентний ризик. Однак це питання, що краще – валютний чи процентний ризик?», – зазначає банкір.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...