Платіжному балансу не передрікають нічого хорошого

31 серпня 2011 в 07:08
Зниження експорту і зменшення іноземних інвестицій вже восени негативно позначаться на платіжному балансі, вважають експерти.
dengi_1grivn_kupuri_01_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За даними Нацбанку, за підсумками січня-липня 2011 року позитивне сальдо платіжного балансу становило ,9 млрд, дозволивши збільшити резерви НБУ до ,8 млрд.

При цьому профіцит платіжного балансу липня-2011 у розмірі 8 млн виявився кращим із квітня, коли отримання першого траншу від приватизації "Укртелекому" забезпечило високий - ,03 млрд - приплив валюти, пише в середу, 31 серпня, газета
«Коммерсантъ-Украина».

Збільшення валютних надходжень відбулося одночасно зі зростанням негативного сальдо торгівлі товарами та послугами. На тлі стабільного імпорту товарів (у червні - ,78, у липні - ,68 млрд), обсяг експорту українських товарів знизився з ,26 млрд до ,44 млрд.

Торговий дефіцит було повністю перекрито надходженнями на фінансовий рахунок (2 млн). При цьому обсяг прямих іноземних інвестицій виявився найменшим у поточному році - млн. Ринок врятував чистий приплив позикового капіталу до державного ( млн) і виробничого (0 млн) секторів. Банківський сектор, навпаки, скоротив чисту заборгованість на млн.

У порівнянні з червнем дещо сповільнилося відтік валюти з банківського сектора (з 4 млн до 3 млн). Однак його було повністю перекрито: при відтоку з банків з початку року ,42 млрд показник за статтею "інший капітал" (до якої входить відтік валюти з банківського сектора) виявився позитивним - 9 млн.

Експерти вважають, що позитивні дані липня все ж свідчать про погіршення динаміки платіжного балансу. "На тлі погіршення рахунку поточних операцій ми бачимо нестабільний протік коштів на фінрахунку - або за рахунок великої приватизації та держкредитів, як раніше, або за рахунок продажу банками валюти, як у липні", - відзначає економіст ІК Dragon Capital Олена Белан.

"З урахуванням того, що у IV кварталі ми отримаємо пікову ціну газу, дефіцит поточного рахунку складе близько млрд, перекрити який без підтримки МВФ буде дуже складно", - вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...