Платіжний баланс України зведений в січні з дефіцитом $ 26 млн

Поділитися
Платіжний баланс України зведений в січні з дефіцитом $ 26 млн Платіжний баланс майже збалансований. © minfin.com.ua
Україна наростила експорт продовольчих товарів, чорних і кольорових металів.

У січні 2017 року поточний рахунок платіжного балансу був майже збалансованим. Так, негативне сальдо склало $ 26 млн проти $ 315 млн у січні минулого року. Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

Зростання експорту товарів істотно прискорилося, в той час як темпи зростання імпорту сповільнилися. При цьому збільшення експорту товарів у січні (на 52.7% р/р) обумовлено нарощуванням обсягів експорту по основних групах товарів.

Підвищення світових цін на метали сприяло нарощуванню обсягів експорту чорних і кольорових металів на 70.1% р/р. Значне розширення поставок зернових культур зумовило зростання експорту продовольчих товарів на 55.4% р/р, що забезпечило половину зростання загального експорту. Значним також був ріст експорту продукції машинобудування - на 34.3% р/р. Хоча обсяги експорту хімічної продукції скоротилися - на 8.7% р/р.

При цьому збільшення імпорту товарів у січні сповільнилося до 31.6% р/р з 36% р/р у грудні. Зниження цін призвело до скорочення вартісних обсягів імпорту продовольчих товарів. Обсяги імпорту енергетичних товарів зросли на 67.8% р/р, насамперед, через збільшення імпорту природного газу для опалення в зв'язку з похолоданням.

Експорт послуг зріс на 16.2% р/р внаслідок збільшення обсягу транзиту газу в європейські країни і значного збільшення обсягу наданих нерезидентам ІТ-послуг. Традиційно найбільший внесок у це зростання забезпечено в статті "подорожі", імпорт якої збільшився на 10.5% р/р.

Сальдо торгівлі послугами у січні поточного року було позитивним і склало $ 155 млн.

Однак, як повідомляв раніше НБУ, профіцит зведеного платіжного балансу України в січні 2016 року склав $ 120 млн, у той час як за аналогічний період 2015 року його дефіцит досягав $ 890 млн.

У квітні 2016 року Україна вийшла на профіцит зведеного платіжного балансу в $ 468 млн. Для порівняння, в березні спостерігався дефіцит у розмірі $ 859 млн, а в цей же місяць рік тому – $ 168 млн.

На початку 2016 року НБУ також повідомив, що Україна завершила 2015 рік з позитивним сальдо платіжного балансу в $ 849 млн проти "мінус" $ 13,3 млрд в попередньому 2014 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі