Підтримка урядом агросектору в 2017 році виявиться віртуальною – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підтримка урядом агросектору в 2017 році виявиться віртуальною – експерт За минулий рік вартість виробництва в ОПК зросла на 12%
Через скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв ВВП україни може зменшитись на 1%.

Реалізація програм підтримки українського агросектору, закладених у державному бюджеті на 2017 рік, викликає сумніви, оскільки необхідних для них коштів у країни просто немає.

Про це у своїй статті для DT.UA пише лідер Аграрної партії, доктор економіки в області стратегічного менеджменту Віталій Скоцик. За його словами, поява цих коштів залежить від зростання економіки, проте його очікувати не доводиться, у тому числі й тому, що Кабмін вирішив скасувати спеціальний стимулюючий режим адміністрування ПДВ для агровиробників, замінивши його системою прямих дотацій.

"Виконання програм підтримки агросектору у державному бюджеті-2017 уже зараз викликає великі сумніви, бо цих грошей просто немає. Їхня поява залежить від зростання економіки. А його не буде, якщо падатиме виробництво в аграрному секторі, котрий дає на сьогодні 41% ВВП. Лише за останній рік вартість виробництва в агросекторі зросла на 12%. Ця тенденція зберігатиметься і наступного року", – йдеться в статті.

Скоцик вказує, що обіцянки Кабміну українським аграріям коригуються вже зараз: із заявлених раніше 5,5 млрд грн, у проекті бюджету 2017 залишається лише 3,5 млрд.

Наголошується, що на пряму фінансову підтримку агровиробників в бюджеті закладено 2,973 млрд грн, 1,5 млрд з яких є коштами Спеціального фонду. У випадку невиконання дохідної частини бюджету, український агросектор отримає лише половину цих коштів.

"На здешевлення кредитів для аграріїв у бюджеті передбачено 300 млн грн; на підтримку галузі тваринництва - 210 млн; розвиток хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними профінансують на 75 млн грн. Для порівняння: у 2012 р. державна підтримка розвитку садівництва становила 1,075 млрд грн; підтримка тваринництва - 732 млн грн. Тобто допомога виявиться віртуальною", – підсумовує автор.

За його словами, у МЕРТ прогнозують, що у випадку повного скасування спеціального режиму ПДВ для агросектору, надходження до бюджету зростуть на 10,6 млрд грн, однак національний ВВП може скоротитися на 1% (тобто – на 23,5 млрд грн.). Таким чином, Кабмін, на думку Скоцика, керується "аномальної логікою", виявляючи готовність залучити до бюджету 10 млрд грн за рахунок втрати в два рази більшої суми.

У березні Юлія Самаєва у статті для DT.UA писала, що з початку року в парламенті було зареєстровано 11 законопроектів, які повертають аграріям ПДВ-пільги, скасовані з 1 січня 2016 року. При цьому скасування податкових преференцій для АПК є однією з вимог МВФ, що вимагає рівності всіх платників податків.

У свою чергу, голова комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України Олег Юхновський в інтерв'ю для DT.UA зазначав, що ініційоване Міністерством фінансів на вимогу МВФ скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, насамперед, негативно вплине на розвиток малого та середнього агробізнесу.

Детальніше про проблеми урядової програми підтримки українського АПК і доцільності повернення аграріям ПДВ-пільг читайте в статті Віталія Скоцика "Віртуальне сприяння аграріям у бюджеті-2017 провокує падіння економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі