Топ Новини

Падіння ВВП України призвело до рекордного зниження індексу довіри інвесторів

4 жовтня 2012 в 18:52
Інвестори оцінили умови ведення бізнесу на 2,14 балів (з 5,0 можливих), що є найнижчим показником за всю історію дослідження - з 2008 року. До незмінних проблем - податковому тиску і корупції - додалося падіння ВВП.

Європейська бізнес асоціація оприлюднила результати 17 хвилі Індексу інвестиційної привабливості України, незалежного опитування перших осіб компаній-членів асоціації. В опитуванні взяли участь 103 респонденти.

Як наголошується в повідомленні ЄБА, довіра бізнесу економіці України знизилася навіть у порівнянні з попереднім кварталом цього року - на 0,5 балів до 2,14 балів (з 5,0 можливих). Основні проблеми, які вплинули на негативні оцінки респондентів, залишилися незмінними: фіскальний тиск, корупція, нестабільна політична ситуація напередодні виборів.
 
Разом з тим, очевидним є поліпшення в митній сфері, полегшення митних процедур, і, відповідно, умов зовнішньої торгівлі. Однак це єдиний позитивний зсув. 70% опитаних зазначили, що ніяких змін на краще не відбулося.
 
Як зазначив президент ЄБА Томаш Фіала, зниження показників індексу в третьому кварталі відображає уповільнення темпів зростання в промисловому, аграрному та будівельному секторах.
 
«Згідно з попередніми цифрами і даними, ВВП України знизився на 1,5-2,0% в третьому кварталі, і компанії, очевидно, це відчувають», - зазначив він.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...