ООН підрахувала витрати в світі на озброєння в 2011 році: 1,7 трильйона доларів

14 вересня 2012 в 18:05
Світ витрачає в день майже в два рази більше на озброєння, ніж ООН витрачає на свої глобальні місії світу, захист прав людини і розвиток за цілий рік.
416247.JPEG
ИТАР-ТАСС

Витрати на озброєння в минулому році в світі досягли 1,7 трильйона доларів, повідомив у п'ятницю генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

"Світ витрачає в день майже удвічі більше на озброєння, ніж ООН витрачає на свої глобальні місії миру, захист прав людини і розвиток за цілий рік", - підкреслив він на форумі високого рівня у Генасамблеї всесвітньої організації з питань "культури миру".

"Це величезна ціна для людей, які лягають спати голодними; для дітей, які вмирають від нестачі чистої питної води; для селян, які не можуть обробляти землю, тому що вона засмічена мінами", - сказав генсек.

Він зазначив, що економісти називають це "ціною вибору", але він особисто вважає такі витрати "аморальними".

"Світ інтуїтивно усвідомлює, що не може бути військового вирішення конфліктів, що мізерні світові ресурси повинні витрачатися на те, щоб допомагати людям процвітати, а не на зброю, яка множить страждання", - заявив Пан Гі Мун.
Він підкреслив, що роззброєння стане "ключовим пріоритетом" в порядку денному його майбутньої роботи.

Відзначимо, що США поставили в 2011 році рекорд за кількістю проданої за кордон зброї, задовольняючи підвищений попит на озброєння з боку країн Перської затоки. Таким чином, американською виявилося більш 75% зброї, проданої на світовому ринку в 2011 році - «срібло» у рейтингу постачальників зайняла Росія, частка якої становила 5%. Одна тільки Саудівська Аравія закупила в США зброї на 33,4 мільярда доларів.

Читайте також:

Китай і США почали гонку озброєнь

США почали «гонку кіберозброєння», закуповуючи бойові віруси. Росія занепокоїлася

«Арабська весна» дозволила США продати рекордну кількість зброї

США звинуватили Іран у допомозі Асаду

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...