Топ Новини

Обмеження сум розрахунків готівкою буде знижуватися і далі

31 березня 2013 в 17:14

Нацбанк взяв курс на впевнене і поступове зниження розміру суми розрахунків готівкою. На думку експертів, в майбутньому ліміт повинен знизитися, можливо, в три рази.

dengi grivni pachki деньги гривна наличные безналичные расчеты
Андрій Товстиженко, DT.UA

Національний банк України (НБУ) після введення, як планується, 150-тисячного ліміту на готівкові розрахунки, має намір і далі ініціювати поступове зниження граничних сум готівки.

Про це заявила директор департаменту платіжних систем НБУ Наталія Лапко під час прес-клубу "Банківський бізнес e 2013 року: на чому будуть заробляти банки і як це вплине на їх клієнтів?", організованого за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"В майбутньому регулятор може встановити менші суми, тому потрібно звикати", - констатувала представник НБУ.

При цьому заступник голови Нацбанку Віра Ричаківська між іншим зауважила, що під час громадського обговорення ідеї введення обмежень на готівку розрахунку НБУ вже одержує пропозиції знизити поріг обмежень до 50 тис. грн.

Заступник голови правління "Ерсте Банку" Світлана Черкай вважає, що на першому етапі нововведень 150-тисячний ліміт готівкових розрахунків - це більш ніж значна сума на тлі практик європейських країн, де обмеження складають іноді 1-2 тис. євро.

"З приводу цих заходів більше обговорень, ніж вони врешті-решт вплинуть на кінцевого споживача", - переконана банкір.

При цьому заступник голови правління "Ощадбанку" Антон Тютюн констатує, що зіставлення України з Європою не зовсім коректне через відчутно меншу популярність у нас безготівкових розрахунків.

"На мій погляд, на цьому етапі 150 тис. грн - це оптимальна сума. Далі її потрібно буде однозначно знижувати", - констатує банкір.

На думку виконавчого директора НБУ, голови правління "Укргазбанку", згодом суму потрібно буде переглянути "хоча б до 50 тис. грн".

Читайте також:

У НБУ хочуть зобов'язати всіх без винятку продавців ставити платіжні термінали

Українці стали активніше розраховуватися пластиковими картками

Банки не будуть доповідати податковій про розрахунки своїх клієнтів на суму понад 150 тис. грн, - НБУ

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...