Новоспеченим пенсіонерам загрожує зменшення розмірів відрахувань

16 січня 2016 в 18:53

Зміни в оподаткуванні в нинішньому вигляді навряд чи приведуть до детінізації зарплат українців, а зменшення коефіцієнта заміщення може вплинути на розмір відрахувань майбутнім пенсіонерам.

 

 

пенсия бабушка
Знизивши ЄСВ уряд забув відрегулювати ряд нормативних актів
Андрій Товстиженко, DT.UA
Знизивши ЄСВ уряд забув відрегулювати ряд нормативних актів, що стосуються розрахунку пенсій у нових реаліях, коли головний показник — коефіцієнт заміщення зменшується з 0,6 до 0,4, і що важливо, забув про це повідомити майбутнім пенсіонерам, пише в своїй статті для DT.UA Юрій Ганущак.

Якщо політично прийнятний показник відношення пенсії до останньої зарплати становить 60%, то для цього людина повинна відраховувати в Пенсійний фонд 32% зарплати. А от якщо хочеться перерахувати 20%, то і коефіцієнт заміщення повинен бути на третину меншим, пояснює автор.

"При цьому прем'єр щиро вважає, що зменшення розміру ЄСВ допоможе вивести зарплати з "тіні". Хоча та ж математика не дає підстав для великого оптимізму. Стара зважена ставка ПДФО — 15%, нова — 18. Отже, навантаження на зарплату було 15+41%, стало 18+22. Ніби менше, але фахівці не раз зауважували, що вартість конвертації в готівку становить від 10 до 15%. Тому саме по собі зниження ЄСВ не приведе до детінізації", - пише Ганущак.

На його думку, подарунок роботодавця у вигляді зменшення ЄСВ не зобов'язує його долучитися до соціальної солідарності і вкладати кошти в корпоративні пенсійні фонди. Тому працівникові і надалі доведеться сподіватися саме на державний Пенсійний фонд.

"І якщо виходити з вимоги його збалансованості, то починаючи з цього року новоспечені пенсіонери мають помітити зменшення розміру нарахувань порівняно з тими, які отримали ті, хто вийшов на заслужений відпочинок раніше. Адже їх відрахування, точніше, відрахування за них до Пенсійного фонду роботодавцем стануть меншими. Звичайно, такий пенсіонер поставить резонне запитання: чому я повинен страждати через те, що держава вирішила допомогти підприємцю? Хвилю невдоволення підхоплять популісти всіх мастей, обіцяючи "захистити пенсію від посягань". І пік цього "захисту" припаде десь на 2018 р. — під вибори як президента, так і парламенту. Результати таких виборів неважко передбачити: пенсіонери — електорат сумлінний", - йдеться в статті.

"Звичайно, можна залишити той самий рівень коефіцієнта заміщення — 0,6. Але тоді частка дотації Пенсійному фонду постійно зростатиме, і фактично будь-яка залежність розміру пенсії від реальних вкладень до фонду зникне. Зрештою, ідея взагалі відмовитися від Пенсійного фонду і фінансувати пенсії безпосередньо з бюджету давно бродить серед ультралібералів, однак вони сором'язливо забувають вказати, ставку якого податку при цьому потрібно збільшити, щоб таки збалансувати публічні фінанси. Прийнятним виявиться тільки ПДФО, а розрахункова його ставка має зрости десь під 40%", - пише Ганущак.

Читайте також: В Україні з 1 вересня дорожчають електроенергія і алкоголь, обіцяють підвищити пенсії та зарплати

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до представників українського бізнесу з закликом виходити з "тіні", так як Кабмін ініціював зниження податкового навантаження на заробітну плату. Таку заяву глава уряду зробив в ефірі програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", яка транслювалася в ефірі українських телеканалів ввечері в неділю, 27 грудня.

Детальніше про зміни в податковому законодавстві читайте в статті Юрія Ганущака "Пасинки держфінансів", опублікованій у свіжому випуску "Дзеркала тижня".

DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...