Топ Новини

Новий Митний кодекс, що спростить життя туристам, набуде чинності 1 червня

23 квітня 2012 в 12:23
Як і прописано у перехідних положеннях, нові митні правила набудуть чинності з першого числа другого місяця після його публікації, тобто з 1 червня 2012 року.
Tamozhnya__10-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Новий Митний кодекс опублікований в газеті «Голос України» від 21 квітня. Таким чином, як прописано в перехідних положеннях, нові митні правила набудуть чинності з першого числа другого місяця після його публікації, тобто з 1 червня.

Нові правила значно спрощують процедуру проходження кордону і дуже лояльні до автотуристів. За новими правилами, будь-які законно оформлені вантажі на кордоні не можуть затримуватися більше чотирьох годин. Скоротилася і кількість документів на вантаж - з 28 до 14 одиниць. Митниця не має права оцінювати вартість товарів - для цієї мети запрошуватимуться фахівці з ліцензіями.

А для іноземних автомобілістів збільшили термін перебування в Україні без спеціального дозволу зі своїм транспортом до року. Це стосується і маломірних судів, типу катерів третього рангу. Раніше такий дозвіл надавався на строк до шести місяців.

Як повідомляло ZN.UA, парламент приймав кодекс двічі: після прийняття його восени 2011 року документ було заветовано президентом і повернено до Ради.

Нагадаємо, 19 квітня президент України Віктор Янукович підписав Митний кодекс, прийнятий Верховною Радою 13 березня вже після його доопрацювання з пропозиціями президента.

Митниця готується посилити контроль над імпортерами

Як зазначив голова парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник, у допрацьованому проекті враховані всі пропозиції президента України, деякі враховані редакційно.

"Зокрема, прийнята норма ввезення товарів на територію України без оподаткування на суму 1000 євро для пунктів авіасполучення і 500 євро для сухопутних і морських пунктів пропуску. З кодексу виключені положення, що дають митним органам право самостійно виконувати рішення судів про конфіскацію товарів, попередньо вилучених цими органами", - зазначив Хомутинник.

Читайте також:

Рада прийняла доопрацьований Митний кодекс із пропозиціями президента

Рада вирішила доопрацювати ветований Януковичем Митний кодекс

Янукович ветував новий Митний кодекс і запропонував відтермінувати його до 2013 року

Янукович запропонував у 2 рази зменшити вартість товарів, що ввозяться без ПДВ і мита


 

За матеріалами: УНІАН , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...