Нова Рада хоче збрати податок на нерухомість з всіх власників

Поділитися
Нова Рада хоче збрати податок на нерухомість з всіх власників © Андрій Товстиженко, DT.UA
Є всі шанси, що кожній українській родині доведеться віддавати в держскарбницю ще мінімум сотню гривень щомісяця.

База податку на нерухомість в Україні повинна бути розширена на всю житлову і комерційну нерухомість, незалежно від площі об'єктів.

Про це йдеться в проекті коаліційної угоди від "Блоку Петра Порошенка".

У документі наголошується, що нова парламентська коаліція у Верховній Раді (її планується сформувати з "Народним фронтом" і "Самопомичью") повинна забезпечити підтримку відповідному закону.

У свою чергу в проекті "Народного фронту" також є згадка про податкову реформу, але без жодної конкретики. Раніше Кабмін під керівництвом Арсенія Яценюка вже пропонував аналогічний закон, але Рада його відхилила.

Як відомо, "Блок Порошенка", "Народний фронт" та "Самопоміч" набирають найбільше голосів за результатами виборів і мають усі шанси сформувати коаліцію, в яку увійдуть більшість депутатів нової Верховної Ради.

Згідно з проектом БПП, при розширенні бази оподаткування право на встановлення пільг і ставок податку на нерухомість пропонується закріпити за органами місцевого самоврядування. Крім того, повноваження з реєстрації речових прав повинні бути передані на місцевий рівень з 2016 року.

Раніше Кабінет міністрів України Арсенія Яценюка в законопроекті №5079 про зміни в Податковий кодекс запропонував скасувати неоподатковуваний податком на нерухомість мінімум загальної житлової площі для всіх видів об'єктів, а також розширити базу оподаткування за рахунок об'єктів комерційної нерухомості. Так, урядовий законопроект, поданий на розгляд парламенту у вересні поточного року, передбачав надання права місцевим органам влади встановлювати ставки податку на нерухоме майно для об'єктів житлової і комерційної нерухомості в розмірі до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі.

Відповідно до нинішньої редакції Податкового кодексу, об'єктом оподаткування нерухомого майна є квартири і будинки, що перевищують площу 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Квартири і будинки меншої площі є предметом податкової пільги.

Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири та будинки, якщо вона перевищує 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% - якщо вона перевищує 740 кв. м.

При цьому власне податок нараховується на кількість метрів, що перевищує "пільгове", що не обкладається податком значення.

Разом з тим, "пільга" по сплаті податку знімається відразу ж, як тільки буде доведено факт отримання доходів з нерухомості - від здачі її в оренду, лізинг або використання в комерційних цілях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі