Топ Новини

Неплатежі за електроенергію загрожують національній безпеці України у сфері енергетики

29 березня 2012 в 10:14
В результаті того, що електроенергетична галузь України є кредитором для інших галузей національної економіки, погіршується її власне фінансове становище.

Неплатежі за електроенергію загрожують національній безпеці України у сфері енергетики. Про це йдеться у відритому листі голови Профсоюзу працівників енергетики та електротехнічної промисловості Сергія Шишова до президента Віктора Януковича.

«Причиною критичного стану електроенергетичної галузі є несплата споживачами за використані енергоносії. Особливу тривогу викликає стан енергопостачальних компаній через наявність заборгованості підприємствами водопостачання за спожиту електроенергію», - наголошується Сергій Шишов.

Так, за даними «Укрелектропрофсоюзу», у 2011 році приріст заборгованості за електроенергію склав 1,644 млрд грн, з яких 1,039 млрд грн припало на водоканали. В результаті, на 1 січня 2012 року загальна заборгованість досягла 11,375 млрд грн, у тому числі 3,82 млрд грн - водоканалами.

«Ситуація з розрахунками за електроенергію у січні досягла катастрофічних значень. Приріст заборгованості за електроенергію склав 704,4 млн грн, що співвідносне з піврічним значенням минулого року. Найбільші боржники - водоканали, які станом на 31 січня 2012 заборгували за електроенергію 3,965 млрд грн», - підкреслює глава «Укрелектропрофсоюзу».

На думку Шишова, у результаті того, що електроенергетична галузь України є кредитором для інших галузей національної економіки, погіршується її власне фінансове становище. «Одним з основних факторів, які призводять до фінансового розбалансування підприємств електроенергетики і, відповідно, стримують розвиток галузі, є перехресне субсидування, тобто дотування окремих груп споживачів електроенергії шляхом встановлення їм тарифів на рівні нижче ринкових за рахунок відповідного збільшення тарифів для інших споживачів, які не мають дотацій», - вважає він.

За розрахунками «Укрелектропрофсоюзу», у 2011 році частка дотаційних сертифікатів у структурі оптової ринкової ціни електроенергії склала 28% або 34 млрд грн, а в 2012 році зросте до 38-40 млрд грн.

«З метою посилення енергетичної безпеки, як одного із стратегічних національних інтересів держави, забезпечення стабільного функціонування енергетичних підприємств, створення основи для соціально-економічного захисту законних прав та інтересів працівників і членів їхніх сімей, просимо вжити заходів для вирішення проблемних питань», - йдеться у листі голови Профсоюзу працівників енергетики та електротехнічної промисловості до президента Віктора Януковича.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...