Топ Новини

НБУ призначив кураторів у два великих банки

25 липня 2011 в 18:07
Національний банк України призначив своїх кураторів у два банки із групи найбільших кредитно-фінансових установ країни. Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" джерела в фінансових колах.

За даними співрозмовників агентства, відповідні рішення прийняті щодо банку "Фінанси та Кредит" та "Кредитпромбанку", які на 1 квітня 2011 року за розміром загальних активів займали відповідно 11-е (23,176 млрд грн або 2,3% ринку) і 15-е місця (14,589 млрд грн або 1,5%), серед 176 діючих у країні кредитно-фінансових установ.

В "Кредитпромбанку" поки не змогли прокоментувати таке рішення Нацбанку.

Прес-секретар банку "Фінанси та Кредит" Наталя Нападовська змогла повідомить, що на сьогодні в банку йде планова перевірка НБУ: такий контроль проводиться двічі на рік, оскільки банк є одержувачем кредитів рефінансування Нацбанку.

"Офіційною інформацією про призначення куратора ми не володіємо", - додала Н. Нападовська.

За її даними, поточний борг фінустанови за кредитами рефінансування НБУ становить 6,52 млрд грн.

"Акуратно гасимо заборгованість з рефінансування перед НБУ. Навіть з невеликим випередженням", - підкреслила вона.

"Кредитпромбанк" засновано в 1997 році. Його найбільшими акціонерами на 1 квітня 2011 року були Fintest Holding Limited (45,1089%), Homertron Trading Limited (24,971%), Папунідіс Константінос (пряма участь 4,915%, опосередкована - 70,0799%).

"Кредитпромбанк" у вересні-2010 підписав угоду про реструктуризацію, згідно з якою під контроль групи іноземних кредиторів, у тому числі і Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), переходить 49% акцій фінустанови: реалізація такої трансакції спрямована на поліпшення балансу банку, що постраждав від кризи.

Планувалося, що близько $ 100 млн боргу банку буде конвертовано в акціонерний капітал, тоді як борг на суму близько $ 300 млн буде трансформовано в нові п'ятирічні зобов'язання.

У червні-2011 Антимонопольний комітет погодив схему входження ЄБРР у капітал "Кредитпромбанку": кіпрська "Калума Холдінгз Лімітед" отримала дозвіл на купівлю акцій "Кредитпромбанку" в розмірі понад 25%.

Крім того, було надано дозвіл ЄБРР на покупку акцій компанії "Калума Холдінгз Лімітед" у розмірі також понад 25%.

Банк "Фінанси та Кредит" засновано в 1990 році. Фінансово-промислова група "Фінанси та Кредит" підконтрольна українському бізнесменові, народному депутату, члену опозиційної парламентської фракції БЮТ Костянтину Жеваго.

У липні цього року в центральному офісі банку "Фінанси та Кредит" і на ПрАТ "Росава" (також входить у групу "Фінанси і Кредит") співробітники СБУ проводили слідчі дії.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...