Топ Новини

НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку

5 березня 2012 в 12:44
В Нацбанку кажуть, що серед громадян вже спостерігається «значний інтерес» до цього інструменту.
dollari_12-4.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ) вважає валютні ОВДП (облігації внутрішніх державних позик) для населення надзвичайно перспективним інструментом для українського фінансового ринку.

Про це заявив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

За його даними, за станом на 1 лютого 2012 року валютні банківські вклади фізичних осіб (у доларовому еквіваленті) в Україні становлять ,8 млрд, а обсяг готівкової валюти поза банками – ще більше.

"Ці кошти повинні працювати на благо економіки України, і валютні ОВДП здатні привабити значну їх частину", – зауважив він і додав, що "випуск валютних ОВДП дасть змогу залучити значні кошти в економіку України, зменшити вартість валютних запозичень, позитивно вплине на платіжний баланс та сприятиме розвитку всього фондового ринку України".

"Наразі Національний банк України спостерігає значний інтерес з боку населення до цього інструменту і веде діалог з Міністерством фінансів України з метою спрощення процедури інвестування у валютні ОВДП для фізичних осіб", – сказав  Олександр Дубихвіст.

За даними НБУ, з початку 2012 року надходження від розміщення на первинних аукціонах ОВДП, номінованих в іноземній валюті, становили 9 млн. Середньозважена дохідність валютних ОВДП становить 9,27% річних і є вищою порівняно з валютними депозитами.

В Нацбанку нагадують, що сьогодні купувати валютні ОВДП можуть як юридичні, так і фізичні особи, а у разі потреби валютні ОВДП можуть виступити і як застава за кредитом. Фізичні особи звільнені від сплати податку з відсотків, що нараховуються на валютні ОВДП, а на весь випуск валютних ОВДП діє повна стовідсоткова державна гарантія.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявляв, що потрібно змусити внутрішнього інвестора вийти з тіні.

Читайте також:

Хорошковський з Арбузовим думають, як змусити внутрішнього інвестора вийти з тіні

У Мінфіні радіють, що їх валютні ОВДП вже користуються попитом населення

Фінансисти прогнозують зниження доходності по валютним ОВДП

Банки не будуть брати з населення великі комісійні при продажу валютних ОВДП

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...