Нацбанк не має наміру змінювати валютний коридор гривні

22 серпня 2011 в 09:00
Національний банк України не готовий допустити значні коливання валютного курсу гривні через високу волатильність світових ринків. Про це заявив перший заступник глави НБУ Юрій Колобов.
NBU_03.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«У нас зараз не та ситуація, щоб допускати будь-яку серйозну гнучкість курсу, - пояснив він. - На світових ринках велика волатильність, а фінансова грамотність населення, на жаль, поки слабка. Тому, наша задача - згладжувати всі шоки, уникати різких коливань», -  пише Коммерсант-Украина.

З цієї причини в 2011 році не очікується розширення валютного коридору.

«Коли еволюційним шляхом різниця між купівлею й продажем валюти в обмінних кіосках сягне 10% - як у західних країнах - тоді ми зможемо спокійно допускати середньорічні коливання курсу більш ніж на 2%, і це не буде створювати шокових ситуацій для населення й бізнесменів», - зазначив чиновник НБУ.

Останній раз курсовий коридор публікували в основах грошово-кредитної політики на 2007 рік - 4,95-5,25 гривні, різниця 6%.

Після ревальвації гривні навесні-влітку 2008 року рада НБУ вилучила з документа прогноз курсу.

А документ на 2011 рік прийнято не було, тому що рада НБУ не збиралася з березня 2010 року.

Він зазначив, що Нацбанк прагне до збільшення резервів за рахунок викупу зайвої пропозиції валюти на міжбанку.

«У нашого банку одна з найконсервативніших моделей формування резервів, у нас немає паперів Італії, Іспанії, Португалії та Греції», - підкреслив він.

Нагадаємо: 19 серпня Національний банк розширив максимально допустиму амплітуду річних коливань курсу гривні з 2% до 5%, повідомив Ю. Колобов.

За його словами, НБУ пішов на такий крок у контексті реалізації раніше досягнутих угод із МВФ про підвищення гнучкості курсу.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...