Наступною жертвою боргової кризи в єврозоні може стати Словенія

9 квітня 2013 в 17:12

Словенія може піти шляхом Кіпру. ОЕСР попереджає, що країну очікує боргова криза, якщо економічна політика Любляни не зміниться.

Словения, банковский кризис
Словенії загрожує "Кіпрський сценарій"

Ще одна країна Єврозони - Словенія потребує екстреної фінансової допомоги, попередили експерти агентства Bloomberg.

На їхню думку, якщо ситуація розвиватиметься за песимістичним сценарієм, Євросоюзу доведеться витратити на порятунок держави від 6 до 8 млрд доларів, при цьому ринки отримають сильний негативний імпульс, передає "Коммерсантъ FM".

Обізнане Європейське джерело в коментарі ІТАР-ТАРС заявило, що Словенія стане наступною після Кіпру країною зони євро, що звернеться за антикризовою допомогою. За його словами, кризова ситуація у Словенії буде, зокрема, розглянута на зустрічі Єврогрупи в Дубліні 12 квітня.

Втім, заступник секретаря Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Ів Летерм, представляючи доповідь щодо Словенії, заявив, що негайної фінансової допомоги Любляні поки не потрібно. Але Словенію очікує важка криза в банківській сфері, якщо уряд не зможе швидко прийняти необхідні заходи.

ОЕСР вважає, що Словенії потрібно провести рекапіталізацію проблемних банків, державні банки на кшталт Nova Ljubljanska Banka і Nova Kreditna Banka Марібор - приватизувати, а неконкурентоспроможні банки - ліквідувати. Втрати при цьому повинні взяти на себе власники субординованих позик та інших складних похідних інструментів. Якщо ж економічна політика Любляни не зміниться, її держборг може подвоїтися і перевищити обсяг ВВП країни.

Словенія вступила у Євросоюз в 2004 році, а в 2007-му увійшла в зону євро. Зараз банківський сектор країни переживає наслідки глобальної кризи 2008 року і  рецесії в єврозоні. Рівень безробіття у Словенії становить 12%, також очікується, що в поточному році ВВП країни скоротиться на 2%. У найближчі місяці країні належить виплатити за боргами 2 млрд євро. Особливу тривогу інвесторів викликають словенські банки, які через невдалі вкладення постраждали внаслідок кризи неплатоспроможності підприємств.

Аналітики Bank of America і Merrill Lynch не виключають, що до банків Словенії може бути застосовано такий самий жорсткий захід, як і до кіпрських, а саме - введений податок на великі вклади. Щоправда, від цього постраждають, на відміну від Кіпру, головним чином, місцеві вкладники.

На тлі економічних проблем у Словенії триває політична криза. Наприкінці лютого парламент країни висловив вотум недовіри уряду, голову якого звинувачували в корупції. За відставку уряду Янеза Янши проголосувала більшість - 55 з 90 депутатів.

У березні новий прем'єр-міністр Словенії Аленка Братушек спробувала дати надію, що, хоча фінансова система країни знаходиться у важкому стані, повторення ситуації з Кіпром Любляні не загрожує.

Читайте також:

Президент Кіпру звинуватив ЄС в експерименті над країною

Кіпру не вистачає 75 мільйонів євро для уникнення дефолту

Британські економісти напророкували Україні долю Кіпру

Банки Кіпру знищили докази своїх помилок, що згубили економіку острови

Ведомости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...