"Нафтогаз" звільнив голову "Укртрансгазу" Прокопіва

17 березня в 21:12

Як стало відомо ZN.UA, за відставку Прокопіва проголосували три іноземних члени наглядової ради "Нафтогазу". Ковалів і Демчишин були проти.

Игорь Прокопив
Президента "Укртрансгазу" звільнили з займаної посади
utg.ua
НАК "Нафтогаз України" у п'ятницю, 17 березня, повідомила про звільнення керівника ПАТ "Укртрансгаз" Ігоря Прокопіва із займаної посади.

Держкорпорація оголосила пошук кандидатів і планує найближчим часом провести конкурс на заміщення вакантної посади голови компанії-оператора газотранспортної системи України.

У даний час обов'язки президента компанії тимчасово виконує перший віце-президент Мирослав Химко.

Зазначимо, що п'ятирічний контракт з Прокопівим (до 2019 року) від імені "Нафтогазу" підписував голова правління НАК Андрій Коболєв. До того, як очолити "Укртрансгаз", Прокопів обіймав посаду заступника голови правління НАК.

Як стало відомо DT.UA, 14 березня за відставку Прокопіва на засіданні наглядової ради "Нафтогазу" проголосували три іноземних члена ради, у той час як Юлія Ковалів і Володимир Демчишин звільнення голови "Укртрансгазу" не підтримали.

Зазначимо, що голова наглядової ради Юлія Ковалів є єдиним її членом, з яким досі не уклали контракт.

За інформацією джерел DT.UA, 16 березня також був звільнений віце-президент "Укртрансгазу" Василь Плавюк. Крім того, правління призначило двох нових членів правління "Укртрансгазу" – голову ліквідаційної комісії дочірньої компанії "Нафтогазу" "Газ України" Олега Діденка, а також одного з юристів НАК.

Нагадаємо, засновником і єдиним акціонером НАК є Кабмін.

Читайте також: "Нафтогаз" звільнив Прокопіва з посади президента "Укртрансгазу"

Напередодні про звільнення І.прокопіва, який керував "Укртрансгазом" з 2014 року, повідомило DT.UA з посиланням на свої джерела в компанії.

17 лютого "Нафтогаз України" усунув Ігоря Прокопіва від обов'язків президента "Укртрансгазу". Таке рішення прийняло правління і затвердивла наглядова рада "Нафтогазу". Процедура відсторонення передбачена статутом "Нафтогазу", який Кабмін України затвердив у грудні 2016 року. Відповідно до статуту "Укртрансгазу", управління компанією було покладено на першого віце-президента "Укртрансгазу" Мирослава Химко.

Відсторонивши Прокопіва, у "Нафтогазі" тверджували, що незалежний аудитор групи "Нафтогаз", компанія Deloitte & Touche, виявив ряд порушень під час офіційної перевірки фінансових документів "Укртрансгазу".

Нагадаємо, що відсторонений від керівництва ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Прокопів був першим заступником голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. До його компетенції належали напрями реалізації газу, корпоративних та майнових прав, інформаційно-технічного забезпечення.

До Прокопіва з 2014 року з посади голови "Укртрансгазу" менеджментом "Нафтогазу" були звільнені (і всі не за власним бажанням) три екс-голови правління. Потім була ліквідовано посаду голови правління ПАТ "Укртрансгаз" (УТГ), тому нещодавно відсторонений Прокопів був призначений вже президентом УТГ. Хоча, за даними джерел DT.UA, згодом "Нафтогаз" ввів до складу правління "Укртрансгазу" свого протеже Сергія Макогона, ніхто всерйоз не розглядає його в якості можливого нового і самостійного керівника "Укртрансгазу".

Замість цього НАК "Нафтогаз України" фактично оголосив вакантною посада глави оператора ГТС – ПАТ "Укртрансгаз". А також оголосив у соцмережі основні вимоги до кандидатів, зокрема — розробка та впровадження стратегічного розвитку компанії, забезпечення прибутковості і максимальній ефективності її діяльності; розробка детального плану поділу діяльності з транспортування і зберігання газу.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...