"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" переглянути газові контракти

Поділитися
"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" переглянути газові контракти © tsn.ua
Україна попросила російську сторону внести зміни до методики обліку газу, і роз'яснити, де вона буде враховуватися, і як буде контролюватися цей облік.

"Нафтогаз України" направив у ВАТ "Газпром" (Росія) листа з пропозиціями про перегляд контракту про обсяги та умови транзиту природного газу через територію країни з 2009 по 2019 рр. Про це повідомив глава правління українського держхолдингу Андрій Коболєв.

"Цього тижня ми направили листа у ВАТ "Газпром" з вимогою змінити транзитний контракт. Цей процес також розпочато", - сказав він.

Проте глава "Нафтогазу" не повідомив про всі пропозиції української сторони щодо перегляду договору.

"Одним з елементів зміни транзитного контракту є внесення певних змін до методики обліку газу - де він буде враховуватися, як це буде контролюватися", - зазначив він.

Раніше повідомляли про те, що "Нафтогаз України" неодноразово критикував транзитний контракт із "Газпромом" від 19 січня 2009 року за відсутність гарантій обсягів транзиту та умови "бери або плати". Крім того, останнім часом Київ порушив питання про перегляд ставки транзиту, вважаючи її заниженою. Україна також пропонує перенести точку прийому європейськими споживачами російського природного газу на російсько-український кордон.

Раніше Коболєв заявляв про те, що у разі відмови "Газпрому" від переговорів щодо зміни транзитного контракту, український держхолдинг може звернутися до Стокгольмського арбітражу.

За його словами, окрім ставок транзиту в Україні є низка серйозних зауважень до інших, в тому числі, технічних моментів контракту. Наприклад, він не дозволяє "Нафтогазу України" чітко прогнозувати обсяг транзиту на найближчі періоди.

НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом на території України. !zn

Читайте також:

Україні не вистачає для опалювального сезону 6 млрд куб. газу

Рада провалила реформу "Нафтогазу"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі