"Нафтогаз" повідомив про зниження споживання газу в Україні

30 січня 2016 в 04:38

Одним з найбільших споживачів газу в Україні є хімічна промисловість.

газ комфорка
Всі області України, крім Одеської, використовували менше газу, ніж у минулому році
Андрій Товстиженко, DT.UA

У 2015 році українські споживачі використовували 31,0 млрд куб. м газу, у той час як у 2014 році – 38,9 млрд куб. м, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

Наголошується, що найбільше скорочення використання газу відбулося в Луганській і Донецькій областях (-67% і -46% відповідно). Однак не враховувалися дані з окупованих територій Донбасу, а також анексованого Криму.

"Всі області України, крім Одеської, використали газу менше, ніж у минулому році. Збільшення використання газу в Одеському регіоні на 0,09 млрд куб. м (+4%) пояснюється активізацією роботи Одеського припортового заводу (+0,26 млрд куб. м). У той же час, населення Одеської області скоротило використання газу з 0,66 млрд куб. м до 0,54 млрд куб. м (–19%), на рівні побутових споживачів в інших регіонах України", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Підкреслюється, що хімічна промисловість залишається одним з найбільших споживачів газу в Україні.

Читайте також: Україна має намір за рік імпортувати 11-13 млрд кубометрів газу

Нагадаємо, 1 січня "Нафтогаз" вже знижував ціни для промислових і бюджетних підприємств.

НАК "Нафтогаз України" у січні-вересні 2015 року поставив споживачам 14,83 млрд куб. м природного газу, або 71% від загального обсягу ринку за цей період.

При цьому частка НАКу на ринку продажу газу промисловим споживачам - а саме вони є найбільш платоспроможною і прибутковою категорією - становить лише 23% ("Нафтогаз" поставив на адресу промисловості 1,8 млрд куб. м).

На ТЕЦ у "Нафтогазу" пішло 740 млн куб. м газу, виробничо-технологічні витрати газорозподільних підприємств – 560 млн куб. м, бюджетні та релігійні установи – 270 млн куб. м. Таким чином, НАК забезпечив 99%, 88% і 82% їх потреб відповідно.

Нагадаємо, що після вступу в силу з 1 жовтня 2015 року нового закону про ринок природного газу, у всіх секторах ринку, крім постачання населенню і релігійним організаціям, діє вільне ціноутворення. При продажу газу населенню ціну встановлює НКРЕКП.

У грудні Кабмін призначив "Нафтогаз" постачальником "останньої надії". Як відомо, постачальник "останньої надії" зобов'язаний забезпечувати споживачів газом до 60 діб, щоб дати їм можливість укласти договір з іншим постачальником.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...