"Нафтогаз" хоче зафіксувати формулу ціни реверсного газу на більш тривалий термін

Поділитися
"Нафтогаз" хоче зафіксувати формулу ціни реверсного газу на більш тривалий термін
Зараз НАК змушений кожен місяць контрактувати газ, що постачається з Європи. Формула визначення ціни в таких контрактах буде кардинально відрізнятися від формули в контракті "Нафтогазу" з "Газпромом".

НАК "Нафтогаз України" веде переговори з великими міжнародними компаніями про більш тривалою, ніж на місяць, фіксації формули ціни імпортованого з Європи природного газу, повідомив глава держхолдингу Андрій Коболєв.

"Ми працюємо над цим. У нас всі контракти досить довгострокові, питання [тільки – ред.] як формулюється ціна. Зараз ми розглядаємо можливість більш тривалої фіксації ціни, ніж місячна фіксація, яка використовується до недавнього часу. Контракти там, як правило, на рік", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, почати здійснювати купівлю газу в Європі за контрактами з більш тривалою фіксацією формули ціни планується вже в поточному році. "Я думаю, що десь протягом поточного року це точно відбудеться. Поки ми починаємо з тримісячних контрактів, будемо пробувати, а потім вже будемо йти далі", - сказав голова НАК.

Коболєв підкреслив, що формула визначення ціни газу в таких контрактах буде кардинально відрізнятися від формули ціни контракту "Нафтогазу" з "Газпромом".

"Вони будуть кардинально відрізнятися. По-перше, це контракти EFET (Європейської федерації енергетичних трейдерів – ред.), а по-друге, ми орієнтуємося на ринкові ціни на газ, а формула в контракті з "Газпромом" досить далека від ринкової, вона застаріла, тому вони відрізняються кардинально", - сказав він.

Раніше в лютому Коболєв повідомив, що "Нафтогаз" контрактує поставляється з Європи газ на місяць вперед. "Кожен місяць у нас йде контрактування наступного місяця. У нас є підрозділ, який цим займається і їх завдання, з одного боку, забезпечити обсяг, з іншого боку – мінімізувати ціну за цього обсягу", - зазначав він.

Постачальниками газу з Європи в Україну, зокрема, є RWE, Statoil, GDF Suez, E. ON. В даний час Україна отримує більше газу з Європи, ніж з Росії. За підсумками першого кварталу 2015 року Україна імпортувала з боку Європи 3,649 млрд куб. м газу, з РФ – 2,157 млрд куб. м.

"Нафтогаз України" в першому кварталі 2015 року імпортував газ з ЄС за середньозваженою ціною $ 304 за 1 тис. куб. м, а з Росії у "Газпрому" – $ 337 за 1 тис. куб. м. В четвертому кварталі 2014 року середньозважена ціна на газ для України з ЄС становила $ 353 за 1 тис. куб. м, у той же період з Росії газ закуповувався за $ 385 за 1 тис. куб. м.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі