Нафта дорожчає на рішенні ФРС і даних про запаси в США

Поділитися
Нафта дорожчає на рішенні ФРС і даних про запаси в США Ціни на нафту зростають на даних про скорочення запасів у США і підвищення базової процентної ставки © bloomberg.com
Brent зросла до 52,12 долара за барель.

Світові ціни на нафту у четвер, 16 березня, демонструють позитивну динаміку, реагуючи на повідомлення про скорочення запасів сировини і нафтопродуктів в Сполучених Штатах, а також рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США про підвищення базової ставки, свідчать дані торгів.

Станом на 7:21 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,62% - до 52,12 долара за барель. Ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,55% - до 49,13 за барель.

Комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за минулий тиждень скоротилися на 0,2 млн барелів, або на 0,04% - до 528,2 млн барелів. При цьому аналітики очікували зростання показника на 3,713 млн барелів, або на 0,7% - до 532,11 млн барелів.

Запаси бензину в США знизилися на 3,1 млн барелів, або на 1,2% - до 246,3 млн барелів. Запаси дистилятів у порівнянні з минулим тижнем скоротилися на 4,2 млн барелів, або на 2,6% - до 157,3 млн барелів. При цьому експерти прогнозували зниження запасів бензину на 1,95 млн барелів, а дистилятів - на 1,66 млн барелів.

За словами експертів Bernstein Energy, цитованих агентством "Рейтер", дані про запаси нафти в США слугують індикатором для світового нафтового ринку.

У середу, 15 березня, комітет з відкритих ринків ФРС за результатами дводенного березневого засідання прийняв рішення про підвищення базової процентної ставки до 0,75-1% річних з рівня в 0,5-0,75%. Це рішення співпало з прогнозами аналітиків. За підсумками оголошення рішення ФРС США ціни на нафту у середу ввечері перейшли до зростання.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі